Túžite po zmene a lepších jazdných vlastnostiach automobilu? Máme riešenie

Športový volant si v poslednej dobe získal medzi majiteľmi automobilov obrovskú popularitu. Dokonca aj najbežnejší interiér vozidla sa dá pomocou vhodného športového volantu radikálne zmeniť. Pomocou špeciálnych kožených úpletov, ktoré sa predávajú v ktorejkoľvek predajni automobilov. Oveľa zaujímavejšie to však bude v profesionálnom automobilovom salóne race-shop.sk, kde si spolu s volantom a inými produktami, môžete vybrať aj napr. špeciálne silikónové hadice.

Sofistikovanosť a exkluzivita auta

Ak potrebujete niečo viac, vkusné a sofistikované, nový volant s originálnym dizajnom a vlastnosťami je dobré riešenie! Moderné športové volanty sú ale predovšetkým o vysokej kvalite, ergonómii, spoľahlivosti a jednoduchom použití. Aj tu ale treba zvážiť niekoľko drobných no dôležitých detailov. Po prvé, ovládateľnosť, ktorú zvýši športový volant s rôznymi možnosťami odsadenia. Ale aj priemer športového volantu, ktorý by nemal zakrývať hlavný prístrojový panel.

Vlastnosti, ktoré oceníte

Pri výbere volantu by ste mali venovať pozornosť takým detailom, ako je predbežné vybavenie vašich rúk. Za týmto účelom si vyberte volant, ktorý sa vám páči a budete okamžite cítiť, či vám vyhovuje alebo nie. Športové volanty sú čalúnené rôznymi materiálmi. Najčastejšie je to semiš, koža, Alcantara alebo plast. Odporúčame vám však zvoliť si prírodnú kožu, pretože ide o materiál, ktorý nevysušuje ruky, má vysokú odolnosť proti opotrebeniu a trvanlivosť. Športový volant je často menšej veľkosti, čo vodiča zbavuje zbytočných gest počas rýchlejšej jazdy. Okrem toho športový volant robí interiér trochu priestrannejším. Športové volanty sa predávajú so špeciálnymi adaptérmi pre konkrétne vozidlo, vďaka čomu sú univerzálne. Pri nákupe športového volantu sa uistite, či je pohodlný na ovládanie a pevný. Vyberte si aj spoľahlivosť a kvalitu a stavte na overené značky a modely.

Publikované: 28. 02. 2020

Kategória: Auto/moto

Autor: Alena Hrušková