Ako na kariéru? Vyskúšajte manažérske vzdelávanie

Získanie dobrej pozície na trhu práce je beh na dlhú trať. Či už sa vám to páči alebo nie – ak zo svojej kariéry chcete vyťažiť maximum, musíte sa jednoducho neustále vzdelávať.

Tradičná filozofia dobrej kariéry ale vyzerá asi nasledovne - vyštudujte vysokú školu, nájdite si dobrú prácu a čo najrýchlejšie získate toľko vytúženú prax. Na tom samozrejme nie je nič zlé, ale je v tom jeden háčik - naozaj si môžete byť istí, že sa aj vo svojej novej práci naučíte niečo, z čoho budete ťažiť aj v budúcnosti? Samozrejme sa vám ponúka samoštúdium, budete naň ale mať čas? A ako sa dostať k tým najlepším zdrojom, aby ste len neplytvali energiou? To je veľa otázok, na ktoré nie je ľahké odpovedať. Osobný rozvoj je dnes navyše sakramentsky trendy fráz. A záujemcom o neho sa tiež ponúka viac možností ako kedykoľvek predtým.

Úspešný štart kariéry vo forme MBA

Pokiaľ sa ale naozaj zameriame na získavanie znalostí, ktorých si dnešný trh práce váži najviac, skôr alebo neskôr narazíme na titul MBA alebo Master of Business Administration. Tento neakademický titul magisterského vzdelania je na západe už niekoľko desaťročí na čele záujmu, počas posledných rokov sa ale teší veľkej pozornosti aj v našich končinách. Táto forma vzdelania sa konkrétne zameriava na širokú škálu manažérskych znalostí a zručností – jedným dychom treba ale dodať, že ambície absolventov určite nie sú obmedzené práve len na manažérske pozície. Tieto schopnosti sa totiž vlastne hodia úplne všetkým ľuďom, ktorí sa nejakým spôsobom pohybujú vo svete obchodu.

Štúdium zamerané na prax

V Českej republike nájdete štúdium MBA v ponuke niekoľkých špecializovaných inštitúcií. Jednou z nich je aj Cambridge Business School so sídlom v Prahe. Vyučujú tu tie najväčšie kapacity jednotlivých odborov a škola je tiež držiteľom prestížnej akreditácie ASIC. Ako taká je ideálna práve pre čerstvých absolventov vysokých škôl - bakalárskeho i magisterského stupňa. Štúdium sa primárne zameriava na praktické využitie nadobudnutých zručností a jeho štandardná dĺžka je iba jeden rok. Vďaka tomu, že tu prednášajú odborníci na slovo vzatia, tu navyše môžete získať aj užitočné kontakty do budúcnosti. A čo si budeme nahovárať, networking je dnes tým najhodnotnejším aktívom zo všetkých.

Na výber máte celkom z šestnástich študijných programov – za všetky spomeňme napríklad MBA Management a leadership so zameraním na konkrétne prakticky využiteľné vedomosti z celého spektra manažérskych techník. Počas štúdia tak získate informácie o fungovaní medzinárodného obchodu, fenoméne globalizácie alebo napríklad manažérske a vodcovské zručnosti. Obrovskou výhodou je aj to, že štúdium MBA prebieha štúdium MBA prebieha s akceptáciou slovenského jazyka. Nie je teda potrebné hovoriť anglicky, hoci aj anglické študijné programy nájdete v ponuke.

Flexibilita na prvom mieste

Začiatky kariéry sú ale hektické, a nie každý má čas (a chuť) sa okamžite znova vrátiť do školských lavíc. Žiadny strach – na Cambridge Business School máte na výber z dvoch typov štúdia. Online a kombinované formy výučby. V oboch prípadoch sa škola snaží vyjsť študentom maximálne v ústrety. Počas kombinovaného štúdia sa študenti schádzajú len štyrikrát do roka. Po zvyšok času si študujete pekne z pohodlia domova, kaviarne alebo odkiaľkoľvek, kde sa dokážete sústrediť. Všetky výukové materiály sú vám sprístupnené online v sekcii pre študentov a stačí vám tak iba počítač s internetom.

Zaujalo vás štúdium MBA na Cambridge Business School? Prihlásiť sa môžete už teraz.

Publikované: 25. 06. 2022

Kategória: Biznis a peniaze

Autor: Alena Hrušková