Poistite si 3 najdôležitejšie výkonnostné vlastnosti vysokozdvižného vozíka správnymi úpravami

Keď príde čas na modernizáciu vášho vozového parku vysokozdvižných vozíkov, existuje veľa faktorov, ktoré vstupujú do rozhodovania o tom, akú značku vysokozdvižného vozíka si kúpiť a kto bude váš nový partner pre prípadný servis. Pri rozhodovaní bude hrať dôležitú úlohu rozhodne výkon vozíkov, no efektivitu práce na týchto zariadeniach si môžete poistiť aj iným spôsobom.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

1. Rýchlosť jazdy

Keďže operácie vysokozdvižného vozíka závisia od zaťaženia, podmienok jazdy a iných premenných, v tomto odvetví nie je stanovená akceptovaná rýchlosť. Väčšina modelov prichádza od výrobcu s prednastavenou rýchlosťou. Zatiaľ čo vyššia rýchlosť môže zvýšiť výkon a efektivitu práce, bezpečnosť môže byť ohrozená.

Pokiaľ ide o rýchlosť jazdy a jej zlepšenie, mali by vám byť preto schopní predajcovia a servis pomôcť vyladiť vaše vysokozdvižné vozíky tak, aby spĺňali vaše ciele, a to všetko pri zaistení bezpečnosti operátora a pracovníkov. Mimochodom teraz, pred príchodom zimy, sa o bezpečnosť a vysokú efektivitu práce a optimálnu rýchlosť jazdy v náročnom teréne postarajú aj pevné snehové reťaze.

2. Nosnosť vysokozdvižného vozíka

Nosnosť je maximálne prípustné zaťaženie, ktoré vysokozdvižný vozík zvládne. Tieto dôležité informácie nájdete na štítku s údajmi o nosnosti, ktorý by mal byť jasne viditeľný pre vašich operátorov.

Nosnosť vysokozdvižných vozíkov sa však model od modelu líši. Zatiaľ čo typický vysokozdvižný vozík zvládne zaťaženie od jednej do piatich ton, vysokozdvižné vozíky s vyššou záťažou môžu dosiahnuť nosnosť až 50 ton.

Je zrejmé, že aj materiál, s ktorým manipulujete, bude určovať tento aspekt výkonu viac ako čokoľvek iné. Treba si preto na tento detail dať pozor. Pohodlná sedačka Grammer je dôležitá, no nie jediná vec, ktorá ovplyvňuje fungovanie a chod tohto zariadenia.

3. Životnosť a zdravie batérie vysokozdvižného vozíka

Elektrickým vysokozdvižným vozíkom poskytujú energiu batérie, vďaka čomu sú neoddeliteľnou súčasťou vašej prevádzky. Všetky vozíky sa predávajú s určitým návodom na štandardné typy/veľkosti batérií. Vo väčšine prípadov je potrebné dôkladne pochopiť požiadavky na aplikáciu a využitie, aby sa batéria a nabíjačky správne dimenzovali.

Zabezpečenie, že máte partnera v oblasti hybnej sily, ktorý vopred určí výkon vašich aplikácií, je rozhodujúce, pretože systém batérie a nabíjačky sú priamo spojené s výkonom vysokozdvižného vozíka a celkovými nákladmi na vlastníctvo. Mať inteligentného napájacieho partnera zaisťuje, že nebudete poddimenzovať alebo predimenzovať napájací systém, ktorý potrebujete. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť nadmerným investíciám do batérií v prednej časti vozidla, ako aj neskorším prestojom v dôsledku slabo napájaných vozidiel.

Publikované: 29. 10. 2022

Kategória: Auto/moto

Autor: Alena Hrušková