Sťahovanie v lete, aké sú nástrahy?

Väčšina z nás v určitom období života potrebuje riešiť sťahovanie. Na sťahovanie sú rôzne dôvody – sťahujeme sa za prácou, menia sa naše rodinné pomery alebo sa menia naše potreby, to znamená, že potrebujeme iný typ bývania. Sťahovanie je najčastejší jav v našom hlavnom meste, čiže sťahovanie Bratislava je veľmi typické. Sťahovanie zvyčajne prebieha skôr vo väčších mestách než v tých menších. Je teda aktuálne aj sťahovanie Banská Bystrica, čiže sťahovanie v rámci mesta Banská Bystrica alebo do tohto mesta či do ďalších miest rámci Slovenska. Okrem fyzického sťahovania, to znamená sťahovania, počas ktorého sa sťahujete vy, je častý aj jav, kedy potrebujete sťahovať kusy nábytku, napríklad, v prípade, že sa jedná o ťažké bremená. Sťahovanie môžete realizovať v akomkoľvek ročnom období a v každom období sa stretnete s určitými výhodami a nevýhodami. Aké sú nástrahy sťahovania, ak sa budete sťahovať v lete?

1. Pozor na slnko

Aj keď nemusí byť vždy v lete vyslovene horúce počasie a niekedy sa slnko skrýva za mrakmi, nezabúdajte, že opáliť vás môže aj vtedy. A v čase, keď budete usilovne pracovať na nakladaní či vykladaní vášho nábytku a vecí vonku, vás môže veľmi ľahko spáliť. Preto nepodceňujte pobyt na slnku ani na krátku dobu a použite prípravok s ochranným faktorom, ktorý vás zaručene ochráni vtedy, ak máte oblečený krátky rukáv či tielko. Nevynechajte tiež pokrývku hlavy. Je predsa lepšie sa vyhnúť prípadnému spáleniu alebo úpalu než riskovať, že nedokončíte začatú prácu a sťahovanie.

2. Pozor na znehodnotenie vecí

V lete je tiež isté riziko toho, že by sa vám tiež mohli znehodnotiť niektoré z vašich vecí. Potenciálne by mohli vyblednúť alebo sa inak znehodnotiť slnkom, preto sa tiež zamerajte na to, aby ste ich dobre zabalili. Predídete tak prípadnému poškodeniu. Použite obaly, ktoré sú vhodné do akejkoľvek teploty a nevystavujte jednotlivé predmety priamemu slnečnému žiareniu.

3. Vaša energia

Potenciálne riziko, ktoré vám tiež v lete hrozí, je úbytok energie. Ubezpečte sa, že budete počas celého sťahovania prijímať dostatok tekutín. Hydratácia organizmu je v tomto období mimoriadne dôležitá. Takže aj keď budete mať veľmi veľa práce, nezabúdajte na pitný režim. Tiež nezabudnite na ľahké zdravé jedlo, ktoré vám vhodne doplní vašu energiu počas celého dňa. Vo všeobecnosti je však leto veľmi vhodným obdobím na sťahovanie. Niekedy sa na toto obdobie vzťahujú tiež letné búrky, preto si vždy preventívne pozrite predpoveď počasia, aby vás dážď nezastihol v tej najnevhodnejšej chvíli. Bude to rozhodne istejšie. Okrem niekoľkých nástrah sa počas letného obdobia stretnete pri sťahovaní aj s viacerými výhodami, z ktorých tou najdôležitejšou je to, že sú dni mimoriadne dlhé a tak máte naozaj dostatočne dlhý čas na to, aby ste počas dní všetko zvládli.

Publikované: 12. 05. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková