Nezabudnuteľný zážitok v obklopení krásy Liptova

Dovolenka na Slovensku vám ponúka množstvo možností pre relaxáciu počas celého roka. V nasledujúcom článku sa spolu s vami vyberieme do jedného z našich najkrajších kútov — na Liptov. Vydajte sa spolu s nami do prírody aj za históriou tohto regiónu.

Liptov pre šport, turistiku i milovníkov histórie

Liptov ponúka mnoho možností pre vyžitie celej rodiny a na svoje si tu prídu aj partie mladých či seniori. Dokonalý relax v teplej vode si môžete užívať vo Vodnom parku Bešeňová. Pre milovníkov historických pamiatok je tu Múzeum liptovskej dediny v Pribiline. Typickú architektúru Liptova môžete obdivovať v obci Vlkolínec a významnými pamiatkami sú tiež hrady Liptovský hrádok a Likava. Ak sa chystáte na turistiku, na výber máte bohatú sieť turistických a cykloturistických trás v Nízkych aj Vysokých Tatrách. Obdivujete krásy podzemia? Potom iste nezabudnite navštíviť Demänovskú jaskyňu slobody. Liptov praje všetkým lyžiarom — v zimnom období tu môžete využívať mnoho vlekov a zjazdoviek.

Kam za ubytovaním

Na Liptove máte na výber z bohatej ponuky chát, penziónov aj hotelov. Hotel Liptov si môžete nájsť aj priamo v Demänovskej doline. Nádherné prostredie slovenských lesov vám doslova učarí a iste sa vám z neho nebude chcieť ani odísť. Práve na tomto mieste sa nachádza aj hotel Björnsonka. Ubytovanie si môžete vybrať vo vami preferovanej kategórii. Hotel Liptov Björnsonka má pre vás lacné ubytovanie v hosteli aj ubytovanie pre náročných. Výbornou voľbou pre rodiny sú rodinné izby s prístelkami.

Chystáte sa na lyžovačku?

Hotel Björnsonka sa nachádza uprostred lyžiarskeho strediska Jasná. Ubytovanie v Jasnej si tak budete môcť vybrať v hlavnej chate, komfortnej vile alebo hosteli. Ubytovanie Jasná ponúka možnosť zakúpenia výhodných balíčkov počas celého roka. Zabezpečené je tiež stravovanie a vy sa budete môcť naplno venovať len sebe a svojmu odpočinku. Po dni na čerstvom vzduchu si iste radi pochutíte na typických slovenských jedlách alebo špecialitách medzinárodnej kuchyne.

Publikované: 21. 10. 2020

Kategória: Cestovanie

Autor: Alena Hrušková