Kvalitné garážové brány a bezpečnostné dvere

Ak staviate alebo rekonštruujete rodinný dom, čaká na vás mnoho rozhodnutí o výbere jednotlivých materiálov, dverí, kuchynskej linky či iných súčastí vybavenia. Okrem iného budete potrebovať kvalitné garážové brány a vchodové dvere. Poradíme vám, na čo pri ich kúpe myslieť.

Garážové brány

Pri kúpe garážovej brány máte na výber medzi viacerými typmi, z ktorých každý má iné vlastnosti. Pri každom z nich nájdete na trhu modely na ručný aj elektrický pohon. Môžete si zvoliť z nasledovných: Sekčná garážová brána — tento typ sa skladá z viacerých sekcií, ktoré sa pri otváraní zasúvajú pod strop miestnosti. Nezaberie vám tak v garáži žiadne miesto. Rolovacia garážová brána — rolovacia garážová brána sa pri otváraní zroluje do boxu, ktorý je umiestnený nad vchodom do garáže. Je vhodná pre všetky veľkosti garáží. Posuvná garážová brána — aj tento typ je zložený z viacerých sekcií. Tie sa však nezasúvajú pod strop ale do boku. Výklopná garážová brána — pri otváraní sa najskôr vyklopí von a následne sa zasunie pod strop. Menšou nevýhodou je, že musíte s autom zastať v dostatočne veľkej vzdialenosti. Výklopné brány však vynikajú svojou životnosťou a bezpečnosťou. Dostupné sú tiež za nižšie ceny. Krídlová garážová brána — nevýhodou tohto typu je priestor, ktorý zaberie pri otváraní. Je však častou voľbou najmä z hľadiska nižšej ceny ale je tiež vhodný z estetického hľadiska, ak máte dom postavený v tradičnom štýle.

Bezpečnostné dvere

Vchodové dvere by mali spĺňať vaše očakávania na ich dizajn, izolačné vlastnosti a bezpečnosť. Všetky tieto požiadavky spĺňajú bezpečnostné dvere. Pri ich výbere sa informujte o triede bezpečnosti a počte istiacich bodov. Výhodou je aj požiarna bezpečnosť dverí. Ak neviete, akú triedu bezpečnosti zvoliť, bezpečnostné dvere na rodinné domy a byty by mali mať triedu bezpečnosti 3. Získate tak dvere, ktoré sa nedajú rýchlo prekonať a odradia väčšinu bežných zlodejov.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková