Počuli ste o výhodných možnostiach na nákup aj tých najlepších pánskych parfumov?

Našou ľudskou prirodzenosťou je páčiť sa druhým. Ženy sa veľmi rady páčia mužom a mužom zas imponuje záujem žien. Aj preto sa ženy s obľubou maľujú, zdobia, fintia či voňajú. A muži prekonávajú výkony pri športovaní, v práci a takisto sa radi upravujú a voňajú. A aj preto existuje množstvo módnych spoločností, kozmetických výrobcov či predajní parfumov a parfumérií.

Rôzne možnosti na nákup parfumov.

Niektorí ľudia obľubujú tie najlukratívnejšie parfumérie. Nevadí im priplatiť si za parfum aj cenu za luxus či exkluzivitu danej značky. Takisto existujú aj alternatívne parfumérie, ktoré neuberajú na kvalite vône, ale namiesto toho zlacňujú samotný parfum vďaka lacnejšej neexkluzívnej značke – napríklad ako je táto parfuméria.

Obľúbené vône za oveľa nižšie ceny.

Možno by si niekto myslel, že ho neoslovia žiadne neznáme parfumy v neznámych flakónoch s neznámou vôňou. O to viac sú takýto ľudia potom prekvapení, keď zistia, že alternatívne parfumérie ponúkajú parfumy v známych vôňach – napríklad obľúbenú vôňu Fahrenheit – akurát s iným označením a v inom lacnejšom flakóne.

Obava o kvalitu a výdrž vône?

Obava a nedôvera ohľadom kvality či výdrže daných vôní je úplne prirodzená. Zvlášť, keď v dnešnej dobe existuje množstvo podvodníkov a fejkov aj medzi originálnymi a značkovými parfumami v tých najlukratívnejších parfumériách. O to je pre niektorých ľudí prekvapujúcejšie, že alternatívne parfumy si držia svoju kvalitu veľmi vysoko. Dokonca, kvalita ich parfumov často prevyšuje aj kvalitu tých najdrahších luxusných parfumov.

Vyšší podiel vonných esencií v parfumoch pre silnejšiu vôňu.

Mnohé z týchto alternatívnych parfumérií ponúkajú parfumy s vysokou koncentráciou vonných esencií. Napríklad ich parfumy obsahujú 20 – 30% vonných esencií. Parfumované vody minimálne 16%. A toaletné vody vôbec neponúkajú. Pre porovnanie – bežné luxusné parfumérie predávajú vo svojej ponuke najmä najslabšie toaletné vody s obsahom 4 – 8% vonných esencií (kvôli ich nižšej cene – avšak za ceny nižšej výdrže vône). Ponúkajú tiež aj parfumované vody, avšak s nižším obsahom vonných esencií – zväčša to býva cca 8 – 15% vonných esencií. A parfumy mávajú od cca 16 – 25 % ale to skôr výnimočne.

Výhodnejší nákup vo výhodnejšej kvalite.

Ako môžeme vidieť, parfumy je možné nakupovať aj oveľa výhodnejšie. A paradoxné pritom je, že zároveň aj kvalita výhodnejších parfumov býva často oveľa vyššia.

Ak máme teda záujem zakúpiť si výhodnejšie aj tie najobľúbenejšie pánske vône, môžeme ich nájsť kliknutím tu.

Dôležité je len zbaviť sa predsudkov a strachu. Pretože aj v takýchto prípadoch môže veľmi ľahko fungovať placebo efekt – s domnienkami sa tak môžu takéto parfumy testovať oveľa ťažšie a neobjektívnejšie ako bez nich.

Publikované: 07. 05. 2019

Kategória: Móda a štýl

Autor: Alena Hrušková