Vycestujte za jedinečnými krásami a históriou na Spiš

Spišský región je jedným z najkrajších a najpôsobivejších miest na Slovensku. Návštevníkov láka množstvom historických skvostov, prírodných krás a nezabudnuteľných zážitkov. Pripomeňme si, prečo je spišský región neodmysliteľným bodom na turistickej mape Slovenska a prečo ísť na dovolenku práve sem.

Pyšní na Spiš

Spišský región sa hrdí najvýznamnejšími historickými pamiatkami v strednej Európe. Na čele tohto zoznamu nesporne stojí Spišský hrad, zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jeho majestátna silueta dominuje nad krajinou a ponúka návštevníkom neuveriteľný výhľad na okolitú krajinu. Okrem toho si môžete naplánovať aj návštevu slovenského Vatikánu – Spišskej Kapituly, ktorá je mestskou časťou Spišského Podhradia, a Kostola svätého Jakuba, v ktorom sa vznáša atmosféra stredoveku.

Na potulkách spišskou krajinou

Spišský región sa môže pýšiť aj ohromujúcou prírodou. Slovenský raj, známy svojimi skalnatými údoliami a dobrodružnými turistickými chodníkmi, láka milovníkov prírody a všetkých aktívnych turistov. Návštevníci môžu objavovať tajomné jaskyne, ako je Dobšinská ľadová jaskyňa, a stráviť deň preskúmavaním malebných dediniek obklopených zelenými lúkami.

Určite nevynechajte ani tieto miesta na Spiši:

  • Roklina Kyseľ, tiesňava Suchá Belá v Hrabušiciach,
  • Prielom Hornádu v Smižanoch,
  • Ľadopád Šikľavá skala v Chrasti nad Hornádom,
  • Tomášovský výhľad v Spišských Tomášovciach,
  • Sokoliu dolinu v Letanovciach.

Tradičná kuchyňa regiónu

V spišskom regióne nebudete ukrátení ani o chuťový zážitok. Tradičná slovenská kuchyňa láka návštevníkov jedinečnými pochúťkami a autentickými miestnymi jedlami. Vo vybraných reštauráciách môžete ochutnať delikatesy pripravené s láskou a starostlivosťou, ktoré vám priblížia kultúru a tradície tejto úžasnej oblasti.

Aktívny oddych a zábava

Spišský región ponúka široké spektrum aktivít pre tých, čo hľadajú aktívny oddych. Turisti si tu môžu vychutnať turistiku, cyklistiku, lyžovanie, ale aj vodné športy na miestnych jazerách. Spišský región je takým miestom, kde sa nudiť jednoducho nedá, a každý návštevník si príde na svoje.

Ubytovanie na Spiši

Ponorte sa do atmosféry tejto malebnej časti Slovenska a objavujte krásy, ktoré vás uchvátia na každom kroku. Bez dobrého ubytovania to však nepôjde, a preto si najskôr zarezervujte apartmán alebo chatu na stránkach Fiemso.com. Neplaťte za svoju dovolenku nič navyše. Keďže pobyt si rezervujete priamo u poskytovateľa ubytovania, jeho cena sa zbytočne nezvýši. Ubytovanie na Spiši tak nebude pôsobiť upokojujúco len pre vašu dušu, ale aj pre vašu peňaženku.  

Publikované: 30. 04. 2024

Kategória: Cestovanie

Autor: Otýlie Robová