Letné kúpanie v prírodných jazerách na Slovensku

Cestovanie po Slovensko ponúka množstvo výhod. Jednou z nich je predovšetkým benefit z hľadiska lokalít, nakoľko je naša krajina pomerne malebná a ponúka tak množstvo tipov na výlety, ktoré nie sú príliš časovo náročné na dĺžku cestovania do cieľovej destinácie. Ďalšou skvelou výhodou cestovania po našej domácej krajine sú všetky krásy, ktoré nám Slovensko ponúka. A aká je výhoda cestovania počas leta? Každý kút našej milovanej krajiny ponúka miesta, kde sa dá počas letných horúčav schladiť a okúpať v prostredí krásnej prírody. Poďme sa spoločne pozrieť na tipy, kam možno vyraziť na letný výlet za kúpaním.

Šútovské jazero pri Martine

Na trase, kde sa pomaličky z Martina možno presunúť do prenádhernej prírody okolia Ružomberka, hneď za odbočkou od hlavnej cesty na všetkých čaká prenádherné prírodné jazero, ktoré pôvodne vzniklo ako zatopený lom. Jedinečná prírodná scenéria tyrkysovo modrej hladiny je medzi návštevníkmi známa ako Šútovské jazero, i keď nesie pôvodný názov lom Kráľovany. Jazero láka dvomi väčšími plážami s uľahčeným prístupom do vody, ale i mnohými skrytými plážičkami, ktoré turistom ponúkajú súkromie. Pre väčších dobrodruhov ponúka dedinka Kráľovany, v ktorej sa lom nachádza i menej náročnú túru, ktorá vedie k Šútovskému vodopádu.

Vajnorské jazerá v Bratislave

Výnimočné prírodné kúpanie v okolí Bratislavy ponúka všetkým nadšencom počas letných dní príjemné schladenie v objatí krásnej prírody. Predstavuje skvelú alternatívu výletu do prírody v prípade, že celé dni trávite v meste. Nič nepadne lepšie, ako vyraziť počas víkendu za oddychom k jazerám, napríklad i k Vajnorským na okraji Bratislavy.

Jazero Beňatina na východom Slovensku

Ak sa rozhodnete vydať za kúpaním na východ nášho Slovenska, odporúčame menej známe, avšak prenádherné jazero nachádzajúce sa na medzi-zastávke dvoch obcí, a to Beňatina a Inovce. Jazero vzniklo podobne ako spomínané Šútovské jazero, nakoľko je pôvodne taktiež lomom. Beňatina je vďaka svojmu výnimočnému sfarbeniu a prírodnej scenérií v okolí prirovnávané aj k chorvátskym Plitvickým jazerám. Radi vás inšpirujeme zimnými tipmi na kvalitné lyžiarske oblečenie, lyže či lyžiarky, ale s veľkou radosťou vám dáme i nové tipy v letnom ročnom období. Ako napríklad v našom článku o slovenských miestach, kam sa oplatí vyraziť za kúpaním a oddychom.

Publikované: 29. 06. 2021

Kategória: Cestovanie

Autor: Alena Hrušková