Podlahové krytiny v ekologickom štýle

Aj nároční zákazníci si prídu na svoje. Dnes sa totiž na trhu nájdu aj také podlahové krytiny, ktoré spĺňajú ekologické aj estetické požiadavky. Aké podlahové krytiny sa radia medzi najobľúbenejšie?

Korková podlaha pre tradičnú domácnosť

Korková podlaha je vyrábana z kôry dubu korkového. Špeciálny strom, ktorý rastie v južných častiach Európy, má jednu zaujímavú vlastnosť. Jeho kôra dorastá. Korková podlaha je tak považovaná za ekologickú voľbu. Tradičné korkové podlahy do miestnosti vnesú príjemnú a teplú atmosféru. Na trhu nájdete dokonca aj korkové podlahy, ktoré sa podobajú tvrdému drevu či mramoru.

Návrat k prírode s drevenou podlahou

Drevené podlahy sú jednoznačne najobľúbenejšie. Dokážu vás totiž prepojiť s prírodou. K dispozícii máte navyše aj nespočet odtieňov a vzorov, ktoré uspokoja každého. Ich výhodou je tiež možnosť renovácie a dlhá životnosť - z drevených podláh sa bude tešiť aj nasledujúca generácia.

Recyklované koberce Naomi, ktoré si zamilujete

Kedže čím ďalej, tým viac ľudí hľadá ekologické riešenia, ktoré šetria prírodu aj životné prostredie, koberce Naomi sú bezpochyby skvelou voľbou. Kusový koberec Naomi je vyrobený zo zmesi odolného polyesteru a jemného polypropylénu s prímesou recyklátu z plastových PET fliaš. Len si to predstavte, pri výrobe 1m² koberca Naomi bolo použitých 26 kusov 0,5l plastových fliaš. Plastové fľaše tak nevyjdu navnivoč, naopak, výrobcovia tohto koberca z nich dokážu vykúzliť krásny doplnok vhodný do obývačky alebo spálne. Aj vzory koberca lahodia očiam zákazníkov. Sú pre ne typické prírodné úkazy aj farby. Kvalitné vyhotovenie podčiarnú aj geometrické línie. Ak teda chcete do miestností vniesť harmóniu a zvoliť si ekologický variant, kusový koberec NAOMI je tým pravým kúskom do vašej domácnosti. Aké ekologické kúsky obdivujete vy?

Publikované: 12. 10. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková