Nie sú schody ako schody

Z poschodia na poschodie sa už po stáročia dostávame pomocou schodov. Nie je to mu inak ani v rodinných domoch. Ak staviate alebo prerábate váš dom, v nasledujúcom článku nájdete praktické tipy pre vaše schody.

Schodište

Schodište vám bude slúžiť mnoho rokov. Jeho výberu je preto potrebné venovať náležitú pozornosť. Pred konečnou voľbou zvažujte najmä dva hlavné faktory: dizajn a funkčnosť.

Funkčnosť schodišťa

Schodište musí vyhovovať viacerým požiadavkám. Musí však byť hlavne bezpečné, spoľahlivé, stabilné a kvalitné. Ak máte malé deti, je potrebné na schodisko umiestniť aj zábradlie. Tento doplnok ocenia aj starší ľudia.

Dizajn schodišťa

Pri správnom výbere sa vaše schodište stane dominantou celého interiéru. Vyberajte podľa toho, v akom štýle sa bude niesť zariadenie domu. Čo sa týka tvaru, máte na výber medzi priamočiarym, pravotočivým, ľavotočivým, kombinovaným alebo schodišťom s lomeným oblúkom. S dizajnom úzko súvisí aj použitý materiál. V súčasnosti sú veľmi obľúbené drevené schodištia. Vďaka prírodnému materiálu, z ktorého sú vyrobené, dodajú každému domovu nádych jedinečnosti.

Moderné schody

Modernému bývaniu kraľujú čisté línie a prírodné farby. Zvlášť obľúbenými sa stali rôzne kombinácie materiálov. Pri výbere schodov do moderného interiéru môžete zvoliť celodrevené schodisko. Výbornou voľbou je tiež kombinácia dreva, kovu a skla. Moderné schody vynikajú tvarom a zaujímavosťou dizajnu. Dôležité je tiež vyváženie prepojenia materiálu. Kov a sklo dodajú drevenému schodisku nový štýl. Rovnakú funkciu splní aj zábradlie. Môžete zvoliť jednoramenné alebo dvojramenné zábradlie. Moderné schody pozdvihnú vzhľad celého domu na novú úroveň.

Publikované: 23. 10. 2018

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková