Ako vybrať pánsku košeľu?

Pánske košele nesmú chýbať v žiadnom mužskom šatníku. Aj keď ju nenosíte denne, určite sa nájde zopár príležitostí, kedy ju budete potrebovať. Ako vybrať správnu veľkosť a typ aj pri nakupovaní online?

Veľkosť košele

Pri nákupe v kamennom obchode je to jednoduché. Vyberiete si, vyskúšate a hneď viete, na čom ste. Lenže pri nákupoch online, ktoré sú najmä v tomto období čoraz častejšie to až také jednoduché nie je. Jednou z možností je objednať si veľkosť, ktorú bežne nosíte. Pánske košele môžu mať iné rozmery v závislosti od značky aj strihu. V praxi to teda znamená, že ak si objednáte veľkosť, ktorú bežne nosíte, ale od inej značky, nemusí vám sadnúť. Lepšie bude zobrať do rúk krajčírsky meter a zmerať buď seba alebo košeľu, ktorú už doma máte a sedí vám. Každý e-shop by mal mať pri produktoch uvedenú aj tabuľku rozmerov. V nej nájdete svoje miery a vyberiete si správnu veľkosť krásnej pánskej košele bez najmenších problémov.

Formálne košele

Formálne košele sú vhodné na spoločenské udalosti, najmä ak sa vyžaduje smoking či frak. Košeľa má byť biela, bez vrecka a s klasickým golierom. Odporúča sa investovať do kvalitnejšieho materiálu s vyššou gramážou, pretože významné spoločenské udalosti si určitú kvalitu vyslovene pýtajú. K takýmto košeliam voľte aj formálnejší opasok, manžetové gombíky a topánky.

Neformálne a business košele

V tomto prípade si môžete dovoliť trochu sa odviazať. Business košele sú ideálne na formálne stretnutia či do práce. Nemusia už ale byť len biele, pokojne si môžete dovoliť aj iné farby ako odtiene modrej či sivej. Takisto golier už nemusí byť len klasický. Čo sa týka neformálnych košieľ na voľný čas, tu sa už žiadne medze vášmu vkusu nekladú. Ak zvyknete nosiť košele aj mimo práce a spoločenských udalostí, výber je naozaj len vás. Zvoliť môžete aj výraznejšie farby alebo vzory, ktoré by sa do práce boli až príliš výrazné.

Publikované: 31. 01. 2021

Kategória: Móda a štýl

Autor: Alena Hrušková