Cvičíme doma v období karantén: Čo k tomu budeme potrebovať?

Zložité a ťažké obdobie, kedy sa spoločenský život rovná u mnohých z nás takmer nule, je tu. Bohužiaľ, chvíľu potrvá, kým sa všetko vráti opäť do normálu. To ale, samozrejme, neznamená, že sa musíme okamžite vzdať všetkých svojich zvykov. Je jasné, že večery v kine a reštauráciách na chvíľu vynecháme. Pohyb však z nášho harmonogramu vyčleňovať nemusíme. Cvičiť totiž môžeme aj doma. Čo všetko by ste si mali zaobstarať na cvičenie?

Pohodlná podložka na cvičenie

Podložku na cvičenie jednoznačne využijete minimálne pri naťahovaní a cvikoch na brucho s vlastným telom. Samozrejme, ak ste milovníčkou jogy alebo pilatesu, zaručene by ste si jednu podložku mali zaobstarať. Na internete nájdete mnoho návodov a tréningov so skúsenými trénermi či jogínmi, s ktorými si zacvičíte takmer rovnako ako vo fitku alebo na lekcii.

Gumy na cvičenie

Poznáte gumy na cvičenie? Ide o univerzálnu pomôcku, ktorá vám pomôže posilniť telo aj sa kvalitne pretiahnuť. Spevníte si nielen svaly na chrbte, ale aj kĺby. Vybrať si môžete gumu, ktorá vám vyhovuje, a to podľa pružnosti, tvaru a sily odporu.

Švihadlo na kardio

Spomínate si na detské časy, kedy ste dokázali skákať na švihadle aj celé hodiny? Dnes ho môžete využiť znova. Švihadlo je skvelé na rozcvičku pred športovou aktivitou. Momentálne vám môže nahradiť beh na bežiacom páse alebo vonku v parku. Navyše, je tiež prospešné, pretože prispieva k zvýšeniu kĺbovej pohyblivosti.

Komfortné a vysoko kvalitné športové oblečenie

Okrem pomôcok na cvičenie by ste mali myslieť aj na kvalitné športové oblečenie, ktoré zvýši váš výkon. Medzi kúsky, ktoré by zaručene vo vašom športovom šatníku nemali chýbať patrí športové tielko alebo tričko, legíny na cvičenie, ktoré sa vyznačujú prispôsobivosťou a pomáhajú tiež v pohyblivosti a športovú podprsenku, v ktorej sa budete cítiť pri každom cviku pohodlne. Čo na to hovoríte? Spravíte si doma aj vy malý posilňovací kútik?

Publikované: 29. 03. 2020

Kategória: Móda a štýl

Autor: Alena Hrušková