Arganový olej z Maroka a retinol

Arganový olej z Maroka pre kozmetické účely. 100% panenský za studena lisovaný. Využíva sa k regenerácii kože, pleti, vlasov a nechtov a pomáha pri liečbe kožných problémov. Obsahuje predovšetkým vysoký obsah vitamínov A a E, nenasýtené mastné kyseliny, antioxidanty a hydratačnú látku skvalen.

Arganový olej z Maroka a jeho vplyv na pleť:

- podporuje pružnosť pokožky

- posilňuje samo regeneračnú schopnosť pokožky

- posilňuje cirkuláciu podkožného mikro-obehu, vďaka, ktorému je pleť prirodzene odolnejšia

- regeneruje a zvláčňuje suchú pokožku

- má anti-aging účinok

- zabraňuje vzniku strií

- vhodný pre všetky typy pleti

Arganový olej z Maroka a vlasy:

- zaceľuje rozštiepené končeky vlasov

- vyživuje krehké vlasy

- hydratuje

- vracia prirodzenú pružnosť

- dodáva lesk

- vtieraním do pokožky hlavy zlepšuje cirkuláciu krvi, stimuluje a vyživuje korienky vlasov

Arganový olej z Maroka a kožné problémy:

- pomáha pri liečbe lupienkov – znižuje svrbenie a odlupovanie kože až o 80 %

- pomáha pri atopických ekzémoch

- uľavuje suchej a popraskanej koži

- pomáha pri hojení popálenín a zápaloch kože

- ošetruje zapareniny u malých detí, pomáha liečiť preležaniny

Arganový olej z Maroka a nechty:

- regeneruje spevňuje nechty

- hydratuje kožné lôžka

- dodáva vitamíny, ktoré predchádzajú lámavosti nechtov

- dodáva prirodzený lesk

Použitie arganového oleja

Arganový olej má pri starostlivosti o telo a vlasy široké využitie. Môžete ho používať napríklad ako výživnú vlasovú kúru, pred holením alebo pod obľúbený hydratačný pleťový krém.

Pokožku, alebo vlasy očistite a olej do nich ešte pred osušením prstami v masírujte. Aj keď je dávkovanie vždy trocha individuálne, najčastejšie stačí arganového oleja veľmi malé množstvo - na tvár napríklad len dve alebo tri kvapky. Správne množstvo oleja poznáte tak, že sa behom chvíľky všetok vsiakne a na pokožke zanechá hebký efekt bez pocitu mastnoty.

Ako často arganový olej nanášame, je tiež veľmi individuálne. Môžete ho používať napríklad ráno a potom až na noc.

V prípade použitia arganového oleja na vlasy ho môžete navlhčenými prstami naniesť na vlasové končeky, alebo s ním dôkladne ošetriť celý objem vlasov tak, že ho do nich nanesiete, vlasy zabalíte do osušky. Arganový zábal potom môžete nechať pôsobiť napríklad hodinu, potom olej z vlasov vymyte. Pokiaľ máte v obľube kúpele, odporúčame vyskúšať arganový olej aj do nich. Stačí pár kvapiek a pokožka bude po kúpeli hydratovaná a hebká ako zamat. Pokiaľ máte doma nejaký obľúbený pleťový krém alebo masku, môžete tiež do nich arganový olej pridávať, zvýrazníte tým ich hydratačné a revitalizačné účinky

Retinol: Najúčinnejší bojovník za mladšiu a krásnejšiu pleť.

Túžite pleť intenzívne a rýchlo omladiť a revitalizovať bez chirurgických zákrokov? Potom rozhodne použite retinol. Táto super ingrediencie bude tým najlepším a najspoľahlivejším spoločníkom na vašej ceste za krásnejšou a mladšou pleťou!

Retinol je uznávaný ako najaktívnejšia ingredencia v boji proti predčasnému starnutiu, preto je v poslednej dobe veľa využívaný v kozmetickom priemysle. Dokáže si poradiť s vráskami, nepravidelnou pigmentáciou, vylepšiť štruktúru pleti a pokožku celkovo omladiť a oživiť.

Čo je retinol?

Retinol je čistou a najsilnejšou formou vitamínu A. Vyskytuje sa prirodzene v koži a je zodpovedný za správnu obnovu buniek. Pôsobí ako silný antioxidant a je tiež súčasťou veľkého množstva potravín, ako je napríklad rybací olej, vajíčka, alebo mäso.
Retinol, alebo retinoid? Aký je rozdiel?

Retinol je najsilnejšia forma retinoidu a najsilnejšia koncentrácia vitamínu A.

Retinoidy, kam retinol patrí tiež, sú skupina organických zlúčenín, ktorá úzko súvisí so štruktúrou vitamínu A.

Ako funguje retinol?

Retinol je v kozmetike najpoužívanejším retinoidem, pretože je najúčinnejší. Má vysokú schopnosť minimalizovať počiatočné príznaky starnutia, ako je nerovnomerná pigmentácia, aj pri poškodení slnkom. Vyhladzuje jemné linky i vrásky, obnovuje bunky, jemne exfoliuje, vďaka čomu dodáva pleti prirodzený jas, hydratuje a tiež podporuje vlastnú tvorbu kolagénu a elastínu, čím pokožku vyplňuje a spevňuje.

Kde začať používať retinol?

S retinolom začnite až vo chvíli, keď na sebe budete pozorovať prvé známky starnutia. Väčšinou je to okolo 30. roku – vtedy sa začína spomaľovať produkcia kolagénu a elastinu a objavujú sa prvé vrásky. Vždy začnite s jeho menším množstvom, najprv ho používajte 2x týždenne a intervaly postupne navyšujte. Začnite tiež s nižšími koncentráciami (napr. 0,3 %), zvlášť potom, ak máte citlivú pokožku. Pokiaľ vám to pleť dovolí, postupne koncentráciu zvyšujte.

Ako retinol používať?

Retinol sa používa zásadne večer, pretože je citlivý na slnko a mohol by spôsobiť alergickú reakciu. Aj tak je vždy po jeho večernej aplikácii nutné nasledujúce ráno naniesť denný krém minimálne s faktorom SPF 30. Ideálne je začať s pleťovým sérom. Retinolové sérum v malom množstve v masírujte koncami prstov na tvár, krk aj dekolt, nechajte vstrebať a naneste nočný krém. Pokiaľ máte suchšiu pokožku, môžete skúsiť koncentrované olejové sérum s retinolom proti príznakom starnutia pleti.

Publikované: 22. 05. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Roza Navrátilová