Nie je taška ako taška

Aj v pánskej móde sa čoraz častejšie hlásia o slovo doplnky. Muži majú okrem dobrého výzoru radi aj praktické a kvalitné veci. Pre váš vynovený zovňajšok vám preto prinášame dva módne a funkčné tipy.

Taška cez plece

Tašky cez plece sa vyrábajú z viacerých materiálov. Nosia sa zavesené na ramene alebo v ruke. Môžete si vybrať tašku cez plece v rôznych rozmeroch a dizajnoch. Medzi taškami cez plece nájdete tašky vhodné na prenášanie dokumentov a notebooku alebo jednoduchšie príručné tašky.

Tašky cez plece s textilným povrchom

Pri tomto materiáli sa používa zväčša zapínanie na zips alebo suchý zips. Pri výbere textilnej tašky cez plece je výhodou umývateľný povrch látky a odnímateľný popruh. Dbajte tiež na rozdelenie vnútra tašky. Malo by vyhovovať vašim potrebám. V kvalitnom prevedení tašky cez plece by nemali chýbať viaceré vnútorné priečinky. Ak potrebujete v taške prenášať notebook, vyberajte tašku s možnosťou jeho uchytenia, aby sa nepohyboval.

Taška cez plece z kože

Koža je synonymom luxusu. Na koženej taške cez plece sa používa kvalitné kovové zapínanie. Môžete si vybrať tašky cez plece z kože alebo ekokože. V koženej taške cez plece iste uvítate usporiadanie vecí pomocou priečinkov. K ešte lepšiemu dojmu si môžete k taške dokúpiť aj koženú peňaženku.

Pánske aktovky

Pánske aktovky sú určené na pracovné účely. Pre každodenné používanie dbajte pri výbere pánskej aktovky najmä na kvalitu. Pánske aktovky sa vyrábajú v nadčasovom elegantnom dizajne. V súčasnosti sú v obľube najmä tenšie modely. Čo sa týka použitého materiálu, na trhu nájdete pánske aktovky z kože, ekokože aj koženky.

Dôležitá je praktickosť

Pánska aktovka musí byť predovšetkým praktická. Dôležité je vnútorné rozčlenenie na viacero priečinkov na dokumenty, doklady, samostatné priečinky na písacie potreby, prípadne diár. Niektoré pánske aktovky majú tiež samostatný priečinok pre notebook. Nemenej dôležitá je rukoväť pre príjemné nosenie. Moderné pánske aktovky sa nosia väčšinou v ruke. No môžete si vybrať aj model s popruhom na plece. Je veľmi pohodlný a štýlový, čo je v dnešnej dobe akýsi základ.

Publikované: 23. 10. 2018

Kategória: Móda a štýl

Autor: Alena Hrušková