Akú dlažbu si zvoliť do exteriéru?

Dlažba v exteriéri musí zvládnuť náročné poveternostné podmienky. Musí byť navyše odolná voči mechanickému poškodeniu. Iste by mala spĺňať aj vaše nároky na dizajn a mnoho iných vlastností. Zaujímá vás, akú dlažbu si zvoliť do exteriéru? Máme pre vás jeden tip na dlažbu s dlhou životnosťou, ktorá vás nesklame dokonca ani pri bazéne.

Exteriérová dlažba do každého počasia

V exteriéri najlepšie vyniknú prírodné materiály. Tie zabezpečia dlhú životnosť a vysokú odolnosť dlažby. Jedným z prírodných materiálov, z ktorých môžete vyberať, je aj travertín. Exteriérová dlažba z travertínu má nadčasový dizajn, ktorý nevychádza z módy. Môžete si pritom zvoliť z viacerých farebných prevedení. Okrem toho nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Postačí ju len raz za rok očistiť vysokotlakových čističom. Horúca terasa v lete? S travertínovou dlažbou sa jej už nemusíte obávať. Táto exteriérová dlažba si zachováva príjemnú teplotu aj na priamom slnku až do teploty vzduchu 40 °C. Travertín má navyše dlhú životnosť a nie je náchylný na praskanie. Vďaka protišmykovému povrchu je bezpečný aj za daždivého počasia. Pri niektorých typoch podláh sa môžete stretnúť s tým, že sa napríklad pri vyliatí červeného vína zafarbia. Travertín je možné ošetriť kvalitnou impregnáciou, aby tekutiny nevsakoval a nezanechali tak na podlahe nežiadúce stopy.

Bazénový lem

Ak hľadáte materiál na bazénový lem, ani tu vás travertín nesklame. Travertínový bazénový lem sa postará o bezpečnosť aj pre deti, ktoré behajú okolo bazéna. Vďaka jemným pórom je totiž protišmykový. Travertín výborne odoláva vlhkosti a je nenasiakavý. Môžete ho bez problémov použiť v interiéri aj exteriéri, pretože dobre zvláda veľké rozdiely teplôt, mráz aj vlhkosť. Výhodami sú tiež luxusný dizajn, ktorý ani po rokoch nestratí na kráse a farebná stálosť. Travertínový bazénový lem celý vzhľad bazéna pekne dotvorí a doplní ostatné dizajnové prvky.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková