Jesenné pánske bundy musia odolať vetru aj dažďu

Pánske prechodné bundy rozhodne nie sú fashion kúskom na niekoľko dní. Dobre zvolená jesenná bunda je ideálna aj na jaseň a často ňou nepohrdneme ani v chladnejšom lete či naopak pri teplejšej zime. Voláme ich síce prechodnými, ale mnohokrát nám vďaka svojej univerzálnosti dokážu slúžiť celoročne.

Čo má ponúknuť správne zvolená prechodná bunda?

Jesenné pánske bundy musia ponúknuť hlavne ochranu pred nečasom. Teda pred vetrom, a to aj tým otravným a chladným, ale aj odolnosť proti dažďu. Ako muži sa noseniu dáždnikov všemožne vyhýbame. Bunda tomu musí byť prispôsobená do posledného detailu. V prvom rade ide o materiál, ale nielen o ten. Strih s kapucňou je pre jesenné bundy samozrejmosťou. Výhodou však je, ak je odopínacia. Sú situácie, kedy nám môže naopak prekážať. Nemusíme kupovať extra drahé outdoor bundy s vysokým vodným stĺpcom. Aj módne pánske bundy do mesta nám vedia ponúknuť vlastnosti, vďaka ktorým prečkáme jeseň.

Materiály, ktoré vám nesmú v jesennom šatníku chýbať

Voľte bundy z vetru a vode odolných materiálov. To však nestačí. Teploty idú často pod bežný tepelný komfort. Preto je dôležité voliť bundy so zateplením. Pre prechodné obdobie je vhodný softshell. Tento materiál priniesol doslova revolúciu do našich šatníkov. V jednej tkanine nám dokáže ponúknuť hneď dve vrstvy, ochrannú vrchnú a termoregulačnú spodnú. Zjednodušuje sa tým naše obliekanie a nemusíme premýšľať komplikovane nad vrstvami a nad tým, či sa nám vzájomne k sebe hodia alebo nie. Oceníte ale aj klasické šuštiakové materiály, ktoré sa hodia na svetre, pulóvre, aj ako vrchná vrstva na mikiny. Hitom posledných sezón sú aj ľahké prechodné prešívané bundy. Tvária sa už ako zimné, ale sú omnoho ľahšie, tenšie a veľmi skladné. Rozhodne ale nezabudnite na džínsové bundy. Sú street style hitom. Hodia sa k športovému aj ku casual štýlu. Určite už nie sú žiadnym de mode kúskom. Vsaďte aj na farebnú džínsovinu. Poďme sa na jednotlivé módne trendy pre jesenné pánske bundy pozrieť podrobnejšie.

Fashion softshell

Znovu sa vrátime k softshellu. Dajte si pozor na štýl softshellových búnd. Niektoré sa hodia predovšetkým pre športové aktivity. Do mesta a do práce patrí fashion softshell. Obvykle postráda rôzne športové pruhy a viacfarebnosť. Fashion softshellové bundy sú častejšie jednofarebné a poznáte ich aj podľa civilnejšieho strihu.

Módne džínsky

Džínsové bundy sa neboja farieb. Hitom sú pánske džínsové bundy v 50 odtieňoch šedi, ale aj biele či v tak atraktívnych farbách, akou je napríklad červená. Pristanú im atraktívne nápisy na chrbte, ale aj rôzne vypraté efekty. Nebojte sa u džínsky ani kapucni. Hitom je, keď je v kontrastnej farbe, alebo dokonca z iného materiálu – konkrétne z bavlneného úpletu. V tomto prípade môžu byť z neho aj rukávy bundy.

Kúzlenie s prešívaním

Jesenné prešívané fashion bundy sú v dĺžke do pásu. Hýria farbami, ale taktiež tvarom prešívania. Nemusí byť len zvislé či vodorovné. Hitom je hlavne to šikmé. Módne prešívané bundy často zaujmú aj detailmi. Napríklad drobnými koženými prvkami na šnúrkach, ale aj kontrastným zipsom.

Natiahnite ju cez hlavu

Bundami, ktoré oblečiete skutočne takmer k čomukoľvek, sú strihovo praktické bundy cez hlavu. Sadnú na akékoľvek oblečenie. Smelo si ich kúpte o číslo väčšie než bežne nosíte. Sú praktické nielen do mesta, pre voľnočasové aktivity, ale taktiež na šport.

Decentné bundy z takmer večného materiálu

Nebojte sa ani minimalistických búnd. Nevynikajú výraznou farbou, ani strihom. Nemajú krikľavé detaily. Pritom vypadajú luxusne a hlavne – sú z odolných, kvalitných a takmer nezničiteľných materiálov. Tieto bundy, ale aj predchádzajúce fashion tipy, kúpite v e-shopu Bolf.sk. Ide o obchod s kvalitnou módou taktiež pre mužov, pre ktorých móda nie je nadávkou. Pozrite sa na najlepšie balíčky na https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-bundy_Prechodne-bundy-3417.html

Publikované: 22. 10. 2020

Kategória: Móda a štýl

Autor: Alena Hrušková