Tri tipy pre každého chovateľa vtákov

Rozhodli ste sa správať vtáky? Robíte dobre. Je to zaujímavý koníček, ktorý má naozaj dlhú históriu. Ide o vôbec najstarší koníček, ktorý ľudia mali. Z počiatku sa začínali chovať holuby, ale dnes sa správajú trochu exotickejšie druhy vtákov, ako sú napríklad kanáriky alebo přeba papagájiť. Je ale pravdou, že sa začína prichádzať na chuť i spomínaným holubom, ktorým stačí postaviť len krásny holubník, v ktorom môžu sídliť. Lenže ak nie ste milovníkom holubov a chcete chovať trochu iný druh vtáka, čo bude vyžadovať? Ako sme spomenuli, holuby vyžadujú prevažne holubníky. To je skrátka všeobecne známa vec. Lenže iné druhy vtáctva potrebujú niečo trochu iné. Prinášame vám preto tipy, ktoré ocení každý chovateľ vtákov.

Ako vybrať veľkosť klietky alebo voliéry

Mnohí začínajúci chovatelia vtákov sa sami seba pýtajú, aké veľké má byť obydlia pre vtáky. Odborníci radia, že by v klietke alebo vo vonkajšej voliére mali vtáci vedieť roztiahnuť krídla. Pokiaľ to ide, klietka je ideálne veľká. Rovnako tak sa musíte rozhodovať podľa veľkosti chovaného vtáka. Papagáj sa naozaj neuspokoja v klietke pre andulky, naopak pre andulky budú vonkajšie voliéry určené papagájom zbytočne veľké. Ak teda nechováte niekoľko desiatok anduliek. Aj od množstva chovaných vtákov je potrebné sa odpichnúť.

Dobre vysteľte dno

Nech už bude vonkajšia voliéra veľká alebo menšia, je treba dobre vystlať dno, a to materiálom, ktorý je dobre udržateľný, vymeniteľný a nie je drahý. Ideálne sú napríklad noviny alebo prípadne piesok.

Odporúčame stavebnice Aluhobby

Posledným tipom pre chovateľov vtáctva sú stavebnice Aluhobby, z ktorých ľahko a rýchlo pomocou prehľadného návodu vykúzlite akejkoľvek vtáčie obydlia. Či už to bude vonkajšia voliéra alebo vtáčia klietka, zo stavebnice Aluhobby to postavíte hravo. Je vyrobená z hliníkových profilov.

Publikované: 03. 05. 2019

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Alena Hrušková