Odhalili sme tajomstvo zariadenia malej kúpeľne

Riešenie dilemy zariadenia malej kúpeľne je v súčasnosti predmetom veľkého záujmu počtu ľudí. Bývanie sa obmedzuje na funkčnosť priestorov a ich využitia, ktoré chceme mať čo najlepšie esteticky zariadené. Ako to na ploche niekoľkých metrov štvorcových dosiahnuť? Stačí vám dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.

Výber dlaždíc a obkladu je základ

Dlaždice sú najčastejšie používaným materiálom na zdobenie stien a podláh v kúpeľni. Ide o najlepší materiál, ktorý zvláda odolávať tým najnáročnejším podmienkam, s ktorými sa v interiéri môžeme stretnúť, ako je vlhkosť a voda, ktorá môže unikať aj z práčky, v ktorej je nutné vymeniť ohrievacie teleso. Správne vybrané dlaždice majú na konečný vzhľad kúpeľne najväčší vplyv. Z týchto dôvodov je výber materiálu často veľkým problémom pri organizovaní interiéru. Tie správne odtiene ale dokážu urobiť ten požadovaný efekt.

Nezabudnite na správne farby

Malá kúpeľňa môže nielen vyzerať útulne, pohodlne a elegantne, ale môže byť tiež veľmi priestranná. Všetko vďaka premyslenému dizajnu a správne zvoleným farbám. Tieto farby ovplyvňujú charakter miestnosti a vytvárajú určitú atmosféru pre každého jedného jej návštevníka. Spolu s novým čerpadlom do práčky si pri rekonštrukcii a výbere obkladu vyberte priamo aj jeho vhodnú farbu.

Svetlé farby a minimum dekorácií

Malá kúpeľňa by nemala byť tmavá. Pri organizovaní tohto interiéru sa najprv radšej uistite, že je správne osvetlená a vybavená aj žiarivými farbami. Vysoko sýte farby spôsobia, že interiér bude menší než skutočne je a vytvorí tak ťažký pocit. V malých priestoroch sa obmedzte aj na drobné dekorácie a zbytočné doplnky, čím viac si tento problém zaplníte, tým horšie sa budete v ňom cítiť.

Sprchovací kút v kúpeľni

Pre malú kúpeľňu je ideálna malá sprcha. Takto obmedzený interiér si vyžaduje nielen dôkladný dizajn a použitie inteligentných riešení, ale aj dobrý sprchový kút, v ktorom sa pohodlne očistíte, a pritom vám táto konštrukcia nezaberie žiadne miesto, s ktorým je tu potrebné narábať opatrne.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková