Štýlová obývačka v charaktere minimalizmu: Ako ju zariadiť?

Minimalistický interiérový štýl vám pomôže zbaviť sa zbytočností a zjednodušiť priestor vo vašej obývačky. Namiesto hromadenia rôznych predmetov miestnosť bude dýchať novou a čistou energiou. Čo teda musíte dodržať, ak s vami minimalizmus rezonuje?

Funkčné a estetické kúsky

Zariaďujete obývačku a premýšľate, ktoré interiérové kúsky sú tie pravé? Pred kúpou si položte otázku, akú funkciu budú mať. Minimalizmus je totiž o funkčnosti a žiadne zbytočnosti doň nepatria. To, samozrejme, neznamená, že doň nepatria ani dekorácie. Opak je v skutočnosti pravdou. Na stene sa bude dokonale vynímať obraz v minimalistickom štýle.

Vyberte si vhodné farby

Ak chcete, aby obývačka pôsobila vzdušne a opticky sa zväčšila, voľte svetlé farby nábytku. Béžový kusový koberec, ktorý v kontraste s laminátovou podlahou imitujúcou jaseňové alebo dubové drevo, vytvorí dokonalú kombináciu. Z podlahových krytín je ďalej vhodná aj korková alebo drevená podlaha, ktorá prichádza v rôznych farbách a štýlových prevedeniach. Nábytok v bielej farbe podčiarkne celkový pôvab svetlej a optimisticky pôsobiacej miestosti.

Pokiaľ svetlé farby nie sú vašou doménou, rozšírte svoju farebnú paletu a pridajte do miestnosti prírodné odtiene, ako napríklad zelená, hnedá alebo čierna.

Nemusíte sa vyhýbať ani žiarivým odtieňom. Zakomponujte do obývačky žltú alebo oranžovú farbu, ktorá miestnosť ozvláštni, napríklad prostredníctvom jednoduchej a minimalistickej tapety.

Rastliny oživia každú miestnosť

Aj minimalistická obývačka potrebuje svoje rastliny. Tie do miestnosti vnesú trochu prírody. Vyberte si dve až tri rastliny s kvetináčom v neutrálnej farbe a rozmiestnite ich po obývačke.

Menej je viac

Mantra, ktorú by si mal opakovať každý minimalista. Pretože v minimalistickej obývačke môže každý kúsok navyše narušiť jemnú symbiózu.

Publikované: 14. 08. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková