Motivujte svoje deti k zdravému životnému štýlu

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Aby bolo zdravé po psychickej aj fyzickej stránke. K tomuto cieľu môže vo veľkej miere prispieť práve šport, ktorý dokáže vaše dieťa viesť tou správnou cestou. Čím skôr so športom začne, tým vyššia je pravdepodobnosť, že s ním neskončí ani vo vyššom veku a že sa šport jednoducho stane neodmysliteľnou súčasťou jeho života. Ako ale dieťa motivovať k tomu, aby so športom začalo?

Nechajte ho vybrať si

Dovoľte svojej ratolesti, aby sa sama rozhodla, akému športu sa chce venovať. Ak ju baví tenis, nechajte ju venovať sa tenisu. Pokiaľ ju to skôr ťahá k futbalu, prihláste ju na futbal. Dieťa tak bude viac motivované a je aj viac pravdepodobné, že si aktivitu bude užívať a vydrží pri nej.

Pozorujte hry

Vezmite svoje dieťa na ihrisko alebo na zápas a pozerajte sa na hru spoločne. Dieťa si tak môže vychutnať živé emócie z hry, čo mu akiste pomôže v rozhodovaní a ovplyvní jeho chuť zapojiť sa.

Čítajte a pozerajte filmy

Predčítajte svojej ratolesti knihy, kde sa hlavný hrdina venuje nejakému športu. Alebo zájdite spolu do kina na športový film. Deti sa totiž často zaujímajú o veci, s ktorými sa už predtým zoznámili. Ak ich teda naučíte viac o športe, je pravdepodobné, že sa oň začnú aj sami zaujímať.

Prichystajte si pre ne dobrodružstvo

Zahrajte si s deťmi hru vy sami. Zabaľte si niečo na jedenie aj na pitie do športovej tašky, hoďte na seba kvalitné oblečenie na cvičenie, ktoré ponúka značka Björn Borg a zájdite na najbližšie ihrisko. Vyskúšajte futbal, baseball, tenis, basketbal. Vďaka športu a zdieľaným chvíľam sa nielenže upevní váš vzťah, ale dieťa si daný šport prepojí so zážitkom, čo ho v konečnom dôsledku môže motivovať k zdravšiemu životnému štýlu.

Nechajte dieťa relaxovať

Nezabudnite, že dieťa potrebuje mať taktiež voľný čas. Preto mu ho doprajte. Ak sa totiž každý jeho deň bude točiť iba okolo športu, dosiahnete pravý opak. Dieťa sa vo vyššom veku športu prestane venovať.

Publikované: 12. 10. 2020

Kategória: Lifestyle

Autor: Alena Hrušková