Dve dôležité rady pre vaše intímne problémy

Rýchly životný štýl, málo pohybu, prevaha stresu a málo času na relax, to všetko vplýva na naše telo a psychiku. Tieto negatívne vplyvy sa často prejavia aj v sexuálnom živote. Prinášame vám rady pre jeho zlepšenie.

Erekcia

Erekcia je stoporenie penisu pri pohlavnom vzrušení. Pri sexe je erekcia veľmi dôležitá. V minulosti sa poruchy erekcie vyskytovali najmä vo vyššom veku. V súčasnosti však týmto problémom trpí aj mnoho mladých, moderných mužov. Tento trend je pripisovaný stresu, nervozite a nezdravému životnému štýlu. Poruchy erekcie môžu viesť k nezhodám medzi partnermi, neschopnosti dosiahnuť orgazmus a tiež neschopnosti splodiť dieťa. Neriešené problémy s erekciou majú tiež nepriaznivý vplyv na psychiku.

Ako riešiť problémy s erekciou?

Pre riešenie poruchy erekcie je dôležité zmeniť životný štýl. Do svojho jedálnička zaraďte viac zdravých jedál a minimálne dva krát týždenne sa venujte aktívnemu pohybu. Ak vaše problémy pretrvávajú dlhšie, je dôležité navštíviť aj psychológa. Na zlepšenie erekcie nájdete na trhu vhodné výživové doplnky.

Predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia znamená, že k výronu semena dôjde do jednej až dvoch minút po začatí pohlavného styku. Ak sa tento problém opakuje, ide o sexuálnu disfunkciu. Môže k nej prísť napríklad pri dlhšej pauze v sexuálnom živote. Alebo vplyvom nadmerného stresu, depresie či úzkosti. Príčina môže byť tiež fyzického pôvodu. Ide o krátku uzdičku, čo spôsobuje predčasnú ejakuláciu. Tento problém sa dá chirurgicky odstrániť. Inými príčinami sú zápal močových ciest, problémy so štítnou žľazou, prostatou alebo dedičný faktor.

Čo robiť?

Predčasná ejakulácia môže viesť k negatívnym pocitom a frustrácii. Často tiež vedie k vyhýbaniu sa sexu, čo spôsobuje partnerské problémy. Pri tomto probléme je vhodné navštíviť urológa alebo sexuológa. Pomôže vám zistiť, v čom spočíva príčina a poradí vám, čo ďalej. Vhodné je tiež užívať výživové doplnky pre oddialenie ejakulácie.

Publikované: 29. 01. 2019

Kategória: Zdravie

Autor: Alena Hrušková