Dlhodobá tlač bez výpadkov? Ako to dosiahnuť?

Toner je špeciálny farebný prášok používaný na vytváranie obrazu v niektorých spôsoboch digitálnej a laserovej tlače. Ako ale budete postupovať, ak sa toner minie a vy náhle potrebujete dotlačiť posledné stránky spracovaného textu diplomovej práce? Riešením je e-shop, v ktorom máte k dispozícii široký výber náhradných a kompatibilných tonerov.

Začnite výberom dobrej tlačiarne

Pred tým než sa rozhodnete kupovať novú tlačiareň, povedzte si na rovinu, akým spôsobom viete zaistiť konkrétny typ tonerov CE285A, keď vám tie originálne doslúžia? Riešenie je internetový obchod, v ktorom ich určite nájdete. Odporúčame vám ale príliš nestriedať a staviť na naše odporúčania. Náplne do tlačiarní sa síce kupujú ľahko, ale kvalita už môže byť rozdielna. Na tieto fakty myslite už aj pri kúpe samotnej tlačiarne.

Pravidelne ju používajte

Ak bude tlačiareň dlhodobo vypnutá, tonery môžu byť po čase menej kvalitné. Platí to najmä v prípade starších atramentových tlačiarní, takže s kúpou cartridgov HP 301 sa vám to určite nestane. Odporúčame vám ale pravidelné používanie tlačiarne, veď koniec koncov ste si ju asi aj preto zaobstarali.

Vyberte si dobrý papier

Aj to je jeden z problémov, ktorý môže výslednú tlač zhoršiť. Venujte preto pozornosť aj jeho lepšiemu výberu, nič vás to nebude stáť, ak si pozriete krátke no užitočné informácie o hmotnosti a hustote. Tlačiareň môže byť laserová a atramentová, doplnená o skener a kopírku. Poskytuje možnosti Wi-fi pripojenia a iných moderných funkcií. V domácnosti ale všetky funkcie asi nevyužijete, preto si radšej dajte záležať na vlastnostiach dobrých a spoľahlivých tonerov, ktoré budete do nej nakupovať najčastejšie.

Publikované: 28. 03. 2018

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Alena Hrušková