Elektronické, alebo klasické?

Fajčenie je síce závislosť, ktorú mnohí odsudzujú, často sa jej ale nedokážeme vzdať. Niekoho upokojuje, iný týmto spôsobom nahrádza a potláča rôzne neduhy. Dobrou správou je, že dnes máte možností viac a nemusia byť vždy tak škodlivé. V mnohých prípadoch už nejde o proces horenia ale nahrievania tabaku.

E - cigarety

Mnohí fajčiari považujú tento zvyk za určitý druh pôžitku. Trh sa preto zapĺňa novými, modernými alternatívami, ktoré by mali byť aj menej škodlivé. Bezdymové modely sú buď elektronické alebo so systémom nahrievania tabaku. E-cigarety majú tekutú náplň. Ide o zmes glycerínu, propylénglykolu a zväčša aj nikotínu, ktorá sa mení na výpar a vdychuje sa. Nájdu sa ale náplne aj bez nikotínu. Tekuté náplne sa predávajú s rôznymi príchuťami, ale aj s príchuťou klasického tabaku.

Systém nahrievania tabaku

Modely so systémom nahrievania tabaku nehoria a nevzniká v nich dym. Náplňou je jemne mletý tabak, takže sú iba pre plnoletých. Pri nahrievaní tabaku sa nikotín uvoľňuje, ale tabak nehorí. Vzniká aerosól, ktorý by mal obsahovať menej škodlivých látok. Pre tento typ sa používajú špeciálne náplne podobné klasike. Ich príchute sú tabakové alebo mentolové guľôčky. Ak si chcete náplne ešte vylepšiť, mentolové príchute, ktoré sa predávajú ako náhrada za pukačky, sú vhodné aj pre ne. Existuje viacero príchutí guľôčok, ktoré po aplikácii puknete. Nemusíte sa tak obmedzovať iba na mentol.

Klasické cigarety

Staré dobré cigarety majú stále veľa priaznivcov. Je to jednoducho klasika, ktorá zrejme tak skoro nezanikne. Obľúbené boli aj tzv. pukačky, ktoré mali a ešte stále aj môžu mať sviežu mentolovú príchuť, pretože alternatíva sa predsa len našla. Kúpiť sa dajú samostatné guľôčky s rôznymi príchuťami. Upozornenie: Fajčenie spôsobuje poškodenie zdravia. Zakazuje sa predávať tabakové výrobky a výrobky, ktoré sú určené na fajčenie a neobsahujú tabak osobám mladším ako 18 rokov.

Publikované: 31. 01. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Alena Hrušková