Čo nadeliť k Vianociam manželke? TOP je šijací stroj

Blížia sa Vianoce a veľa mužov sa zamýšľa nad tým čo kúpiť svojim drahým polovičkám pod stromček. Väčšinou sa ich manévrovacie schopnosti obmedzia na kozmetiku alebo na román z červenej knižnice. Aj keď sú tieto "ťahy" osvedčené, rozhodne nikdy neprekvapia a neuspokoja ženskú potrebu byť kreatívnou a tvoriť. Každá správna ženská má rada módu a pokiaľ je k tomu aj trochu zručná krajčírka, rada si na seba "spíchne" niečo originálne. Aby jej išlo šitie pekne od ruky, nestačí už obyčajná ihla a niť, ale sú potrebné šijacie stroje. Ich výber je rôznorodý a uspokojí už skúsené šičky, ale aj úplné začiatočníčky.

Čo dokáže "mašina"?

Ľudovo povedané "mašina" ako darček rozhodne uspeje. Pre začiatočníčky je vhodný napríklad šijací stroj Brother KE14S, ktorý zvládne s prehľadom ušiť gombíkovú dierku, skrátiť nohavice, zaplátať nohavice. Jednoduchý mechanický šijací stroj je vybavený 14 programami, 4-krokovou gombíkovou dierkou, LED osvetlením, voľným ramenom. Ak je žena už šijacích strojov znalá a ovláda základné funkcie, určite ocení šijací stroj Brother Innova-Is A150, ktorý má 150 užitočných aj dekoratívnych stehov a 9 druhov gombíkových dierok, automatický odstrih nite a sedemriadkový podávač pre perfektné podávanie šitého materiálu.

Stroj alebo overlock?

V prípade, že už v domácnosti šijací stroj je, môže ako darček poslúžiť overlock. Jedná sa o prístroj, ktorý dokáže v jednom kroku zošiť, začistiť, obnitkovať a orezať. Pomocou overlockov sa dnes šije drvivá väčšina priemyselnej produkcie bavlnených a pružných odevov. Overlock spoznáte na prvý pohľad podľa veľkého počtu nití. Štandardne máva štyri nite navíjané na veľkých špulkách. Vďaka tejto úprave a spôsobu šitia sú švy ušité overlockom mnohonásobne pružnejšie. Všetku šijaciu techniku môžete kúpiť z pohodlia svojho domova na e-shopoch, ktoré sa na šijacie stroje a overlocky špecializujú. Mrknite na Šijacia technika Brother s.r.o. a kúpte si stroje japonskej precíznosti, ktorých predaj má v Česku viac ako 25 ročnú tradíciu. Vynikajúcou kvalitou, špičkovým, bezkonkurenčným dizajnom a dlhoročnou spoľahlivosťou, oceňovanou náročnými zákazníkmi naprieč všetkými kontinentmi.

Publikované: 24. 10. 2020

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Alena Hrušková