5 tipov ako si vybieliť zuby

Krásne biele zuby sú snom mnohých z nás. Niekomu ich nadelila príroda, niekto sa musí posnažiť sám. Účinné sú bieliace pásiky, zásah dentálneho hygienika aj niektoré domáce recepty. Poradíme vám, ako mať belšie zuby bez toho, aby ste si ich poškodili.

1. Bieliace pásiky

Kvalitné bieliace pásiky sú bežne dostupné a vhodné na použite doma. Táto "vychytávka" je dokonalá a funguje veľmi rýchlo, takže ju využijete aj pred dôležitou udalosťou, na ktorej bude žiarivo biely úsmev viac než potrebný. Pre lepší výsledok treba samozrejme aplikáciu niekoľko krát opakovať.

2. Bielenie u dentálneho hygienika

V ambulancií dentálneho hygienika vám zuby vybielia šetrnou metódou za použitia špeciálneho gélu a UV lampy. Používa sa ale aj bielenie roztokom peroxidu, ktoré nie je až tak šetrné. Profesionálne ošetrenie je drahé, má svoj efekt ale tiež si vyžaduje pravidelné opakovanie. Navyše je dosť nepohodlné.

3. Vylepšená zubná pasta

Podporiť bieliaci účinok zubnej pasty sa dá pridaním niekoľkých ingrediencií. K lyžičke zubnej pasty pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a malú štipku soli a sódy bikarbóny. Potom si umyte zuby a kochajte sa okamžitým efektom. Túto zmes ale aplikujte na zuby maximálne raz za dva mesiace.

4. Aktívne uhlie

V lekárni kúpite aktívne uhlie, ktoré rozdrvíte na prášok a nasypete na vlhkú zubnú kefku. Zuby si potom umyjete normálne ako pri používaní zubnej pasty. Uhlie môžete použiť 2 krát týždenne.

5. Jahody

Spojte príjemné s užitočným a vychutnajte si chutné jahody s bieliacimi účinkami. Jahodu môžete rozkrojiť a prechádzať si ňou po zuboch, alebo ju rozmačkať na pastu a použiť ju zo zubnou kefkou.

Publikované: 28. 07. 2018

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Alena Hrušková