Zvýšte výkon a pohodlie svojho auta

Pri kúpe automobilu nie sú niektorí motoristi vždy spokojní s jeho rýchlosťou. Preto upravujú svoje vozidlá tak, aby sa zlepšil ich výkon. Ak patríte do tejto kategórie automobilových nadšencov, potom nie je núdza o možnosti úprav.

Predstavíme vám niekoľko spôsobov, pomocou ktorých sa o tom môžete veľmi rýchlo presvedčiť.

Vylepšite brzdy

Brzdy sú nepochybne najdôležitejšou súčasťou výkonu každého automobilu. Aj keď to môže znieť neintuitívne, lepšie brzdy vám umožňujú brzdiť do zákrut neskôr, čo znamená, že si môžete udržiavať vyššiu rýchlosť dlhšie ako vaši konkurenti.

Máte niekoľko možností, ako vylepšiť brzdy. Môžete si kúpiť brzdové vedenie a kvalitnejšie brzdové kotúče i doštičky, alebo vymeniť celý systém za väčšie a ťažšie komponenty.

Znížte hmotnosť

Ďalším skvelým spôsobom, ako si vylepšiť jazdu, je vymeniť ťažké časti za ľahké. Čím menej nadbytočnej hmotnosti v aute, tým bude ľahšie a aerodynamickejšie. Bude rýchlejšie akcelerovať a viac šetriť palivo.

Zvážte preto odstránenie sedadiel, ktoré nepoužívate, použite kotúčové brzdy a namiesto tradičných okien použite akrylové alebo plastové prevedenie. Otestujte aj to, ako vynikajúco sa jazdí s pohodlnou športovou sedačkou.

Vymeňte pneumatiky za vysoko výkonné alternatívy

Osadenie nových pneumatík do vášho vozidla môže znížiť neodpruženú hmotnosť a zlepšiť manipuláciu vozidla. Bez ohľadu na to, či jazdíte na aute s výkonom 500 alebo 100 koní, môžete takto docieliť zvýšenie výkonu aj touto jednoduchou výmenou.

Preprogramujte riadiacu jednotku motora

Tá je vo vašom vozidle od výroby nastavená na bežný výkon a spotrebu. Pre milovníkov rýchlej jazdy je to však často pod výkon. Vyladením riadiacej jednotky motora môžete odblokovať všetky druhy výkonu motora a dokonca sa „vyhrať“ aj so spotrebou paliva.

Vyskúšajte a uvidíte, že to ide aj lepšie a hlavne rýchlejšie.

Publikované: 31. 01. 2021

Kategória: Auto/moto

Autor: Alena Hrušková