4 dôležité momenty, o ktorých by mal vedieť každý milovník snowboardu

Snowboarding patrí k najobľúbenejším zimným aktivitám. Tak isto ho tak milujete, alebo vás len zasväcujú do tajov tohto krásneho športu? Tak či onak, užitočné informácie sa zídu každému.

Z postele na svah? Určite nie

Snowboarding je seriózna športová aktivita a ako taká aj vyžaduje seriózne rozcvičenie pred samotnou akciou. Najmä v prípade, že ste dlho neboardovali a na dosku sa staviate stuhnutí. Rozohriatie organizmu 2-3minútovým poklusom a dynamickým strečingom berte ako prevenciu pred nepríjemnými zraneniami.

Poznáte rozdiel medzi goofy a regular?

Občas je ľavá noha tá pravá. Ak si chcete kúpiť snowboard, potrebujete vedieť ktorá z vašich nôh je dominantná, pretože tou nohou sa budete spúšťať napred. Ak to bude ľavá noha, vyberajte regular snowboard, ak je vašou dominantou pravačka, vyberajte snowboardy z kategórie goofy. Čo sa týka dĺžky snowboardu, pre začiatočníkov sa odporúčajú skôr kratšie snowboardy (sú lepšie ovládateľné).

Správne oblečenie vám spríjemní pobyt na svahu

A platí to aj naopak – ak sa oblečiete nevhodne, bude vás oblečenie stresovať a zbytočne odvádzať pozornosť od pekných momentov. Preto sa obliekajte skôr do voľnejšieho oblečenia (v úzkom by sa vám zle hýbalo), ktoré je priedušné. Oblečenie na seba vrstvite spôsobom cibule – najskôr kvalitné termoprádlo, naň jedna priedušná vrstva s hrejivou vrstvou a úplne navrch vode aj vetru-vzdorný materiál.

Bezpečnosť nadovšetko

Na svahu sa netreba hrať na veľkých frajerov. Nosiť ochranné prvky nie je žiadna hanba, skôr znak inteligencie a vedomosti všetkých možných rizík. Absolútnou povinnosťou je ochranná helma na snowboardovanie, vítanou nadstavbou potom chrániče zápästia či impact shorts, špeciálne šortky, ktoré odolávajú nárazom. Používajú ich aj pokročilí snowboardisti, jazdiaci v boardových parkoch.

Publikované: 22. 02. 2018

Kategória: Lifestyle

Autor: Alena Hrušková