3 NAJ zo sveta adventných kalendárov

Väčšina z nás by mala najradšej adventný kalendár s okienkom pre každý deň počas celého roka. Takto by však tradícia rýchlo stratila svoje čaro. Aby sme nezabúdali na exkluzivitu týchto adventných spoločníkov, prinášame vám 3 NAJ zo sveta adventných kalendárov.

Najdrahší tradičný adventný kalendár

Najdrahší adventný kalendár sa dá jednoducho vytvoriť tak, že do okienok vložíte najdrahšie darčeky. My sme však šli trochu ďalej a hľadali sme najdrahší kalendár podľa jeho historických tradícií, ktorý sa aj dostal na pulty obchodov.

Naše kritériá splnil 120cm vianočný stromček vyrobený z brestového a orechového dreva. Adventný kalendár zdobila cenovka 50 000 amerických dolárov a v každom jeho okienku sa skrývala unikátna organic čokoláda s kakaom pestovaným na Belize. Kombinácia dreva s tradične pestovaným kakaom vytvorila skutočný Bio adventný kalendár, ktorý si svoju cenovku zaslúžil.

Najväčší adventný kalendár

Najväčší adventný kalendár bol umiestnený na londýnskej vlakovej stanici St. Pancrac, kde mal byť oslavou znovuotvorenej stanice po renovácii. Kalendár mal na výšku 71 metrov a šírku 23 metrov. Londýnsky adventný kalendár sa zapísal aj do Guinessovej knihy rekordov.

Najzdravší adventný kalendár

Mliečna čokoláda v adventných kalendároch je síce najobľúbenejšia, no naše zuby na to majú celkom iný názor. Medzi najzdravšie adventné kalendáre patria tie, ktoré majú v okienkach sušené ovocie, drvené čajové lístky alebo čokoládu s vysokým obsahom kakaa a nízkym obsahom cukru. Bio adventné kalendáre patria taktiež medzi najzdravšie alternatívy, no zároveň sa pýšia aj svojim pôvodom a kvalitou surovín.

Rekordy sa nájdu aj medzi adventnými kalendármi. Niet sa predsa čomu diviť, keďže za sebou majú už viac ako storočnú tradíciu. Mohli by sme do nášho rebríčka pridať ešte jedno NAJ, ktorým by bol najkrajší adventný kalendár. Ten je však pre každého iný. Aký je ten váš?

Publikované: 04. 11. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Lifestyle

Autor: Alena Hrušková