Výbava, s ktorou si poradíte pri každej príležitosti

Milujete hory a prechádzky v lese? Sú outdoorové aktivity pre vás jediným spestrením dňa? V tom prípade určite viete, že do takéhoto špeciálneho prostredia potrebujete aj špeciálnu výbavu. Kvalitný nôž, s ktorým vyriešite nejednu situáciu vám pomôžeme v nasledujúcom článku vybrať aj my.

Vyberajte podľa funkcií

S kvalitným nožom sa dnes nestretnete len v kuchyni. Jeho dobré vlastnosti oceníte aj v prírode. Špičkové lovecké nože tej najvyššej kvality sa postarajú o vaše pohodlie pri výletoch, spoznávaní okolitého prostredia a zvierat.

Výhody loveckého noža

Pre takéto podmienky je ale vhodné, ak je nôž nie príliš veľký a zároveň s kvalitnou čepeľou a ostrím. Hlavnými výhodami loveckého noža sú jeho vynikajúca rezná schopnosť, vysoká pevnosť a spoľahlivosť, pohodlná a bezpečná rukoväť pri bodnutí a použití. Tiež by mal byť pomerne ľahký a prispôsobený podmienkam pri akých ho používate a pri sebe aj nosíte.

Dôležitá je čepeľ

V prvom rade by mala byť pevná a odolná, čo znamená, že by ste pri výbere mali brať ohľad na zloženie použitej ocele a jej pevnosť. Vo veľkej miere túto vlastnosť ovplyvňuje aj kalenie a tepelné ošetrenie. Hlavnou úlohou pri výrobe zliatiny na čepeľ je nájsť optimálnu kombináciu medzi ukazovateľmi pevnosti a tvrdosti, pevnosti a odolnosti proti opotrebeniu atď. Čím je oceľ tvrdšia, tým horšia je jej pevnosť a čím je tvárnejšia, tým horšia je jej ostrosť. Preto predtým, ako si poviete, ktorá oceľ kvalitného noža je lepšia, premyslite si aj jeho účel. Vybrať si najlepší model pre vašu potrebu nebude s kniland.sk vôbec žiadny problém, pretože ponuka je v tomto e-shope naozaj široká. Urobte si malý prehľad a potom vyberajte to, čo vám v konkrétnej situácii najviac pomôže.

Publikované: 28. 02. 2020

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Alena Hrušková