Kupujete ojazdené vozidlo? Na čo si je nutné dnes dávať pozor?

Chcete si kúpiť ojazdené auto? Tak buďte opatrní. Nie je to hračka, ktorá stojí pár eur a dá sa len tak ľahko nahradiť niečím iným, novým a lepším. Už len z pohľadu financií je to náročnejšie. Dnes je nákup a výber akéhokoľvek produktu a výrobku dosť náročný a treba si dávať pozor na jednotlivé detaily. Pri takomto obrovskom a náročnom stroji, to platí dvojnásobne. S nami to ale zvládnete ľahšie. Rozhodnite sa, ktoré vozidlo chcete Pred kontrolou konkrétnych automobilov sa musíte rozhodnúť o špecifickom modeli a značke. Najmä ak si vyberiete autá prostredníctvom www stránok. Po prezeraní niekoľkých automobilov vám začne samotný systém ponúkať obrovský počet kópií s podobnou cenou. A potom sa kupujúci začne zameriavať na iné značky, čo ho len odchyľuje od obľúbeného cieľa. Využite možnosť porovnania a prípadne si nechajte prejsť hlavou aj niektoré rady priateľov. Ak hľadáte viac športový model, užitočné deflektory si môžete dokúpiť aj online a neriešiť to hneď pri konkrétnom vozidle.

Ako určiť skutočnú hodnotu ojazdeného auta

Nepokúšajte sa posúdiť auto za cenu, ktorá je daná. Na trhu ojazdených automobilov pre to isté auto môžu byť úplne odlišné ceny. Náklady sú ovplyvnené mnohými faktormi: niekto potrebuje rýchlejšie predať kvalitnejšie auto a urobí veľkú zľavu, niekto naopak cenu zasa podhodnocuje. S cieľom určiť, či stojí auto za tie peniaze, musíte urobiť diagnózu. Nové vaničky do kufra si viete potom kúpiť rovnako tak rýchlo ako spomínané deflektory.

Ako rozpoznať skutočný kilometrový výkon auta

Počítadlo kilometrov je najnepresnejším zariadením pri kúpe auta. 90 % áut sa ale predáva s "prekrúteným" behom. Dokonca aj správna diagnóza nemusí vždy odhaliť tieto zmeny. Nemôžete vždy veriť servisným knihám, dajú sa ľahko falšovať. Skutočná vzdialenosť prejdená vozidlom je dobre pozorovateľná jeho vzhľadom. A dokonca aj v dobre pripravenom aute sa nachádzajú miesta, ktoré dokážu lepšie vypovedať o histórii ako aj najazdených kilometroch. Niekedy to však odhalia len dobrí odborníci.

Priamo od majiteľa?

Auto je lepšie kúpiť od priameho majiteľa. Tu si stačí objasniť dôvod predaja auta. Každé auto je jedinečné a má niektoré z jeho nedostatkov, v takom prípade musíte požiadať predávajúceho, aby o nich hovoril. Ak človek začne hovoriť o týchto malých veciach bez váhania, s najväčšou pravdepodobnosťou je majiteľom železného koňa, ktorý bude robiť radosť dlho aj vám. Tak na tieto a mnohé iné veci nezabudnite.

Publikované: 20. 05. 2018

Kategória: Auto/moto

Autor: Alena Hrušková