Na čo všetko využijete špičkovú termovíziu

Termovízia sa v praxi využíva vo viacerých odvetviach. Ktoré to sú a čo všetko s ňou môžete vidieť, vám prezradí nasledujúci článok.

Termovízia v stavebníctve a priemysle

Kvalitná termovízia využíva princíp spracovania tepelného žiarenia. S týmto prístrojom preto uvidíte cez steny budov aj vo voľnej prírode. Využitie termovízie v stavebníctve pomáha odhaliť úniky tepla z budov. Pomocou nej sa jednoducho odhalí netesnosť okien, dvier či tepelnej izolácie strechy a odhalí aj tepelné mosty. Podľa nameranej teploty prezradí, ktoré miesta je potrebné zatepliť či opraviť na nich izoláciu. Následne tak šetrí výdavky za energie. Termovízia pomáha tiež pri hľadaní porúch v podlahovom kúrení. V priemysle informuje o stave elektrických zariadení, preťažení a prehrievaní motorov. Využíva sa preto ako prevencia pred vznikom porúch.

Pomáha aj v zdravotníctve

Miesto, ktoré je postihnuté zápalom, má inú teplotu ako okolité tkanivo. Práve preto je termovízia veľkou pomocou v zdravotníctve. Umožní vykonať preventívne vyšetrenie celého radu ochorení skôr, ako nastane zmena tkaniva, bolesť alebo iné ťažkosti, ktoré by na ochorenie upozornili. Termovízia je navyše celkom neškodná a nevyžaduje žiaden zásah do organizmu.

Termovízia pre poľovníkov

O využití termovízie na pozorovanie zvierat by veľa vedeli rozprávať poľovníci. Vďaka nej je možné sledovať pohyb zvierat i za zhoršenej viditeľnosti v nepriaznivom počasí alebo v noci. Pre poľovníkov nájdete na trhu monokulárne termovízie, ktoré umožňujú jednoduché použitie jednou rukou aj binokulárne termovízie. Na pušku je možné namontovať termovízne zameriavače.

Termovízie Pard

Ak hľadáte kvalitu, iste vás oslovia termovízie Pard. Pri nákupe vyberajte podľa vašich konkrétnych potrieb. Pri každom modeli nájdete informácie o vzdialenosti použitia, rozlíšení, hmotnosti aj rozmeroch. Iste vás budú zaujímať tiež informácie o optickom a digitálnom zväčšení a veľkosti šošovky. Ak nosíte okuliare, nezabudnite sa informovať o dioptrickej korekcii. Pre pozorovanie vo voľnej prírode myslite na možnosť používania za každého počasia.

Publikované: 21. 10. 2020

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Alena Hrušková