Máte problémy s erekciou? Poradíme vám

Aj keď sa o problémoch s erekciou často nehovorí nahlas, počas svojho života sa s nimi stretne väčšina mužov. Pokiaľ sa jedná len o občasný problém, nemusíte mu venovať žiadnu pozornosť. Pri jeho opakovaní je však namieste vyhľadať účinnú pomoc. Poradíme vám, ako v takomto prípade postupovať.

Ako na problémy s erekciou

Problémy s erekciou môžu mať viacero príčin. Sú nimi nezdravé stravovanie, množstvo stresu, rýchly životný štýl, málo pohybu a zlozvyky ako sú nadmerná konzumácia alkoholu či fajčenie. Príčinou môžu byť tiež niektoré ochorenia. Problémy s erekciou sú často sprievodným javom pri Parkinsonovej chorobe, nedostatočnej funkcii žliaz, úrazoch panvy, obezite, cievnych problémoch či poruchách nervovej sústavy. Môžu tiež sprevádzať zápalové ochorenia pohlavných orgánov a problémy s vysokým krvným tlakom. Základom liečby je zmena životného štýlu. Ak máte problémy s erekciou, mali by ste ako prvé zmeniť svoje stravovanie. Váš jedálny lístok by mal obsahovať čerstvé ovocie a zeleninu, dostatok vlákniny, minerálov, vitamínov a zdravých tukov. Ak fajčíte alebo častejšie pijete alkohol, mali by ste sa týchto návykov vzdať. Pokúste sa tiež znížiť hladinu stresu a venovať čas dostatočnej relaxácii. Na mieste je tiež začať so športom a dlhými prechádzkami na čerstvom vzduchu.

Zlepšenie erekcie

Pre zlepšenie erekcie môžete okrem zmeny vašich návykov užívať voľne dostupné prípravky. Dbajte ale o ich správny výber. Prípravky pre rýchle zlepšenie erekcie, ktoré užijete, by mali byť iste schválené štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Len kvalitný prípravok bude mať požadovaný účinok bez neželaných vedľajších efektov. Dôležitá je tiež sprievodná psychosexuálna liečba. Navštíviť môžete aj urológa. Lekár vám pomôže zistiť, aká je príčina vašich problémov a poradí vám aj v tom, ako postupovať ďalej.

Publikované: 21. 10. 2020

Kategória: Zdravie

Autor: Alena Hrušková