Zváračky MIG/MAG patria medzi najpoužívanejšie. Viete prečo?

MIG/MAG zváračky patria medzi najpoužívanejšie zváracie techniky v priemysle a remeselných odvetviach. Spoľahlivo zvárajú rôzne typy kovových materiálov. Preskúmajme spolu podstatu MIG/MAG zváračiek, ich výhody a nevýhody a to, ako prispievajú k zlepšeniu zváracích procesov.

Pár úvodných slov o MIG/MAG zváračkách

MIG/MAG zváračky pracujú na princípe ochranného plynu, ktorý chráni zvarovú zónu pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi, ako je kyslík a vlhkosť vzduchu. MIG (Metal Inert Gas) zváranie používa inertný plyn, zatiaľ čo MAG (Metal Active Gas) zváranie používa aktívny plyn alebo zmes plynu, ako je napríklad oxid uhličitý s argónom.

Výhody MIG/MAG zváračiek

  • Vysoká produktivita: MIG/MAG zváranie je považované za veľmi produktívnu zváraciu metódu. Rýchle a spoľahlivé napájanie drôtu umožňuje zváračovi rýchlo pracovať.
  • Viacúčelovosť: MIG/MAG zváranie môže byť použité na širokú škálu materiálov vrátane ocele, nehrdzavejúcej ocele, hliníka a zliatin.
  • Ľahká obsluha: Tieto zváračky sa obsluhujú pomerne jednoducho a dajú sa rýchlo nastaviť pre rôzne zváracie aplikácie.
  • Nízka úroveň znečistenia: Použitie ochranného plynu minimalizuje tvorbu splodín a znečistenia v zváranom materiáli.
  • Možnosť automatického zvárania: MIG/MAG zváračky sa dajú ľahko automatizovať, čo zvyšuje efektivitu a opakovateľnosť procesu.

Existujú aj nevýhody MIG/MAG zváračiek? Zopár

Ak je zváranie váš koníček alebo každodenný chlebík, tak ani náklady na vybavenie vás neodstrašia. Počiatočné náklady na MIG/MAG zváračku môžu byť pomerne vysoké, čo je pre niektoré menšie podniky alebo remeselnícke dielne veľkou nevýhodou. Okrem toho MIG/MAG zváračky vyžadujú pravidelnú údržbu a nákup plynu, čo zvyšuje náklady na prevádzku. Niektoré typy zváračiek sú naozaj ťažké a nepraktické na prenášanie, preto nie sú vhodné na prácu v teréne. Keďže MIG/MAG zváranie vyžaduje neustále dodávanie ochranného plynu, v extrémnych podmienkach alebo na miestach, kde nie je dostupný stabilný prístup k plynu, môže byť zváracie celkom problém.

Zvárajte moderne

MIG/MAG zváračky sú významným nástrojom vo zváracom priemysle. Vďaka množstvu výhod sú preferovanou voľbou mnohých profesionálnych zváračov a výrobných závodov. Hľadáte kvalitnú zváračku pre dosiahnutie spoľahlivých a kvalitných zváracích spojov? Navštívte stránku tomiweld.sk a vyberte si zo širokej ponuky rôznych typov zváračiek.  

Publikované: 30. 04. 2024

Kategória: Biznis a peniaze

Autor: Alena Hrušková