Škandinávia a Japonsko: spojenie, ktoré vytvára útulný domov

Vyberať dvere a kovania nie je vôbec ťažké, ak viete, do akého štýlu bývania zariadite svoju domácnosť. Zatiaľ čo v minulom roku sa pozornosť upla na minimalizmus, tento rok to bude krapet iné. Podľa bytových dizajnérov budú tohto roku vládnuť hlavne prvky Škandinávie a Japonska. Ak sa domnievate, že tieto krajiny nemajú nič spoločné, dokopy v domácnosti vykúzli útulnosť a príjemnosť. Tak na štýly spoločne stavte tiež, neoľutujete.

Vzdušnosť, jednoduchosť, otvorenosť

Chcete si zariadiť svoje bývanie do štýlu Škandinávie v kombinácii s Japonskom? Hľadajte zo všetkého najskôr prvky, ktoré majú tieto štýly spoločné. Jedným z nich je vzdušnosť, druhým jednoduchosť, ďalej nekonečná otvorenosť. Všetko podčiarkujú jemné, neutrálne, veľmi svetlé odtiene, ktoré opticky zväčšujú interiér. Interiér môžete spestriť prírodnými materiálmi. Predovšetkým drevo pekne podčiarkne útulnosť a príjemnosť, čo sú hlavné vlastnosti, ktoré budú v jednotlivých miestnostiach kolovať.

Dubové obloženie ako hit dneška

Premýšľate nad tým, ako drevené prvky zakomponovať do interiéru? Nemusíte vsádzať iba na drevené pracovné dosky, drevené konferenčné stolíky či jedálenské stoly. Čo treba zvážiť dubové lamelové obloženie? Obloženie môže byť okolo televízie, ale môžu ním byť pokryté múru všeobecne. Dominantné veľmi často bývajú v kúpeľniach, kde podčiarkujú útulnosť a príjemnosť, ale tu sa musí voliť drevo naozaj s rozvahou. Predsa len hovoríme o stále živom materiáli, ktorý neustálej vlhkosti môže ľahko podľahnúť. Zvoliť imitácie, alebo dobre ochránené, impregnované drevo je preto kľúčom k dlhoročnej spokojnosti. Veľmi často sa v prípade dreva v kúpeľniach volí spomínané dubové obloženie, ktoré je ochránené tvrdým olejom. Rovnako sa však drevo inštaluje iba na miesta, kde priamy kontakt s vodou úplne nehrozí.

Publikované: 31. 03. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková