Zariaďte si chalupu vo vidieckom štýle

Milujete vidiecky štýl? Nikto sa vám nemôže diviť. Pre vidiecke interiéry je totiž typická sloboda, prírodné materiály a dekorácie, o akých sa vám ani nesnívalo. A teraz si v podobnom duchu môžete zariadiť aj svoju chalupu. Ako vdýchnuť chalupe vidiecku dušu?

Nielen štýlový, ale taktiež praktický

Ak sa inšpirujete napríklad Amerikou, váš interiér bude plný prakticky využiteľných kúskov. Americký vidiecky štýl je navyše jednoduchý, nedbá na detaily ani dekorácie, pretože do popredia stavia využiteľnosť. Preto by ste v chalupe mali mať iba nábytok a predmety, ktoré skutočne budete potrebovať. Samozrejme, pri vidieckom štýle si na svoje prídu aj milovníci elegancie. Stačí sa pozrieť za oceán, do Anglicka. Pre anglický vidiek je typická farebnosť, vzorovaný nábytok, kvety a z dekorácii napríklad sochy alebo obrazy.

Vneste do interiéru prírodné prvky

Pri zariaďovaní chalupy stavte na prírodné materiály. Drevený nábytok a podlahy zmenia atmosféru chalupy na vidiecku. Samozrejme, interiér môžete doplniť o rastliny či o kúsky s prírodným dizajnom.

Starý a funkčný nábytok nevyhadzujte

Možno ste vytriedili nejaké dekorácie či kúpili nové kúsky nábytku, ktoré vám skrášľujú domácnosť. Tie staré ale nevyhadzujte. Pokiaľ je nábytok stále funkčný, určite mu nájdete miesto na chalupe. Opýtajte sa aj rodiny alebo známych, či nemajú nábytok na vyhodenie. Niekedy totiž stačí pár úprav a nábytok skvelo doplní zvyšok interiéru. Navyše, podobné kúsky, ktoré dýchajú životom, už nikde v obchodoch nenájdete.

Nezabudnite na kozub

Kozub je neomysliteľnou súčasťou každej vidieckej chalupy. Vytvorí nielen príjemnú romantickú atmosféru, ale v zimnom období vďaka nemu ušetríte aj na nákladoch za energie. Vykurovať chatu môžete drevenými briketami, klasickým drevom alebo peletami. Myslite aj na podpaľač, ktorý vám podpaľovanie dreva značne zjednoduší.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Bývanie

Autor: Alena Hrušková