WooCommerce: 4 zásadné výhody e-shopu na WordPresse

Vybrať e-shopové riešenie nie je ľahké. Možností je viac ako dosť a väčšina ponúka jedinečné výhody. My sme sa zamerali na WordPress, respektíve WooCommerce, čo je veľmi obľúbená transformácia najrozšírenejšieho CMS na svete. Aké sú najväčšie výhody internetového obchodu, ktorý beží práve na tomto plugine?

Široké možnosti prispôsobenia

Platforma WordPressu je síce primárne určená skôr pre „menšie“ e-shopy, ale tým skôr oslní každého, kto vyžaduje prispôsobenie daného prostredia pre veľmi špecifické potreby. Stačí si zakúpiť a nainštalovať správne WooCommerce pluginy.

Menovite je možné uviesť napríklad obľúbený plugin WooCommerce Zásilkovna z Toret.cz. Umožňuje veľmi jednoduché napojenie na fenomenálny zásielkový systém a celkovú automatizáciu procesov, ktoré s odosielaním cez Zásielkovňu súvisia.

A to je iba špička ľadovca. Medzi ďalšie populárne rozšírenie patrí WooCommerce Comgate alebo integrácia so známymi online fakturačnými systémami iDoklad a Fakturoid. Na stránkach Toretu nájdete užitočných pluginov oveľa viac.

Je zadarmo

Fakt, že je WooCommerce úplne zadarmo, konkurencia (bavíme sa o systémoch pre menšie e-shopy) len tak niečím neprebije. Prémiové pluginy sú síce platené, ale aj tak ide o veľmi úsporné riešenie, pretože platíte iba za to, čo skutočne potrebujete. V základe však za e-shop nezaplatíte vôbec nič.

Príjemné užívateľské rozhranie

Prostredie administrácie WooCommerce je jedným slovom priateľské. A pre niekoho, kto sa už v minulosti stretol s WordPressom, je zoznámenie otázkou krátkej chvíľky. Ostatným stačí chvíľok pár.

Nepreberné možnosti designov

WordPress sa chváli neuveriteľne bohatou zásobou veľmi podarených šablón, ktoré umožňujú instantnú zmenu vzhľadu webu. Šablóny pre WooCommerce fungujú úplne rovnako. Stačí pár kliknutí a e-shop dostane nový look. A samozrejme si kedykoľvek môžete upraviť vzhľad na mieru.

Publikované: 14. 09. 2021

Kategória: Biznis a peniaze

Autor: Alena Hrušková