Účinná pomoc pre váš sexuálny život

O problémoch intímneho života sa často nehovorí nahlas. Mnoho krát sa za ne hanbíme aj pred najbližšími. Na niektoré z nich však existuje rýchle riešenie.

Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia je problém, s ktorým sa stretne približne 30% mužov. Väčšinou sa vyskytuje až po štyridsiatom roku života. Táto porucha neovplyvňuje len sexuálny život ale aj partnerské vzťahy a celkové zdravie. Na jej vzniku sa podieľa viacero príčin:
  • Psychické príčiny ako partnerské problémy a konflikty, neistota, nedostatok sebadôvery, nervozita a stres.
  • Fyzické príčiny, kde patria niektoré poruchy nervovej sústavy, cievne problémy, úrazy panvy, zápalové ochorenia pohlavných orgánov, nedostatočná funkcia žliaz a iné.
  • Jej príčinou môžu byť aj celkové ochorenia ako Parkinsonova choroba, roztrúsená skleróza, srdcovocievne ochorenia, cukrovka alebo zvýšený krvný tlak.
K vzniku erektilnej dysfunkcie ďalej prispieva nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie, nedostatok pohybu a nezdravá strava.

Liečba erektilnej dysfunkcie

Základom liečby je zmena životného štýlu. Okrem toho je potrebné absolvovať psychosexuálnu liečbu a liečbu tabletkami. Na trhu nájdete viacero prípravkov na liečbu erektilnej dysfunkcie. Vyberajte kvalitné prípravky schválené štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Vďaka kvalitnému prípravku a  sprievodnej liečbe môžete pomerne rýchlo dosiahnuť požadovaný výsledok.

Obriezka

Obriezka je odstránenie predkožky, ktorá prekrýva žaluď penisu. Aj keď si ju najčastejšie spájame s náboženskými dôvodmi, vykonáva sa aj pri niektorých zdravotných problémoch. Zo zdravotných dôvodov sa obriezka vykonáva pri infekčných ochoreniach predkožky a žaluďa alebo alergických zápaloch predkožky. Podstupujú ju aj muži s vrodenými problémami, akými sú zúžená predkožka alebo skrátená uzdička.

Nemusíte mať obavy

Obriezka je jednoduchý chirurgický zákrok. Vykonáva sa v lokálnej anestéze. Len v niektorých prípadoch v celkovej anestéze. K zhojeniu dochádza po 2 – 3 týždňoch. Nemusíte sa obávať ani zníženia citlivosti penisu pri sexuálnom styku. Obriezka pomáha lepšej hygiene, predchádzaniu infekcií močových ciest a rakovine penisu.

Publikované: 20. 12. 2018

Kategória: Zdravie

Autor: Alena Hrušková