Príslušenstvo a prídavné zariadenia pre vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné vozíky sa využívajú na manipuláciu s ťažkými bremenami v rôznych odvetviach. Využijete ich v obchodných skladoch, stavebníctve, lesníctve aj na mnohých iných miestach. Pri práci budete okrem samotného vozíka potrebovať aj prídavné zariadenia, ktoré zabezpečia presnosť a spoľahlivosť manipulácie s predmetmi. Môžete si ich kúpiť alebo jednoducho požičať.

Prídavné zariadenia na prenájom

Ak potrebujete prídavné zariadenia len na krátky čas, výhodnejší ako kúpa bude ich prenájom. Prídavné zariadenia na atypický tovar alebo náhradu za pokazené zariadenie si môžete prenajať len na niekoľko hodín alebo aj na niekoľko dní, týždňov či rokov. Doba prenájmu závisí len od vašich potrieb. Pri prenájme ušetríte za cenu zariadenia a okrem toho získate záruku na celý čas používania. Neštandardné manipulácie tak jednoducho vyriešite bez zbytočne veľkých výdavkov na nové prídavné zariadenie. Ak hľadáte nadštandardné služby, prenajmite si zariadenie od spoločnosti, ktorá vám zároveň zabezpečí servis vášho zariadenia. Počas opravy tak nestratíte čas a môžete ďalej pracovať.

Čeľuste na vysokozdvižné vozíky

Na vysokozdvižné vozíky si môžete dokúpiť viacero prídavných zariadení, ako sú bočné posuvy, otočné nosiče, zvierajúce vidlice, viacpaletové manipulátory a mnohé iné. Na manipuláciu s balíkmi sú určené čeľuste na balíky. Môžete nimi prenášať balíky z rôznych materiálov. Napríklad lisovaného papiera, tkanín, textílií, celulózy aj plastov. Konštrukcia čeľustí na balíky využíva vodiace profily tvaru T. Pri kúpe môžete počítať s vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. Spodné hrany čeľustí sú vyrobené zo zosilneného materiálu, aby dobre odolávali oderu. Nízka hrúbka nábehových hrán sa postará o ľahké vniknutie medzi balíky. Na trhu nájdete variant s bočným posuvom alebo otočný variant. Na manipuláciu s rolami budete potrebovať ďalšie zariadenie. Čeľuste na role sú vyhotovené s možnosťou rotácie 180 ° alebo 360 ° a umožňujú manipulovať až s 8 rolami naraz. Kontaktné plochy sú pre jednoduché vniknutie medzi role úzke, takže nedochádza k poškodeniu susediacich rolí. Na trhu nájdete dokonca aj čeľuste na role s elektronicky riadenou patentovanou technológiou zvierania, ktorá zabezpečí vyvinutie potrebnej sily bez toho, aby musela silu riadiť obsluha vozíka.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Biznis a peniaze

Autor: Alena Hrušková